Na stanowisku burmistrza bez zmian
Poniedziałek , 22.11.2010 11:00
Elżbieta Rogala-Kończak wygrała w wyborach w pierwszej turze uzyskując wynik 63,48%


Poprawiła swój wynik sprzed czterech lat. Najwięcej głosów otrzymała w Janowie, bo aż 77, 7 procent. Razem zagłosowało na nią 10 567 osób. Kazimierz Klawiter otrzymał 3067 głosów, Florian Mosa 1665, Leopold Naskręt 1347.

Frekwencja wyniosła 46,54 procent. Nie było zakłóceń ciszy wyborczej, za wyjątkiem przypadkowego zdarzenia w komisji na ulicy Rodziewiczówny (okręg nr 2 – Gimnazjum nr 1). Na policję wpłynęło zgłoszenie, że ktoś zerwał plomby w urnie. Pozostałe plomby były całe, więc głosowanie nie zostało przerwane. Policjanci wyjaśnili, że do żadnego celowego działania nie doszło i miało to miejsce przez przypadek. Starsza kobieta zahaczyła kurtką o plomby. Poza tym zdarzeniem nie doszło do żadnych incydentów. Cisza wyborcza nie została złamana.

Wg Państwowej Komisji Wyborczej w skład nowej Rady wejdą:
Józef Chmielewski, Marcin Fuchs, Andrzej Januszewski, Janusz Wolański, Aleksander Kubina, Jolanta Staszewska, Leszek Kiersznikiewicz, Stanisław Ptach, Tadeusz, Piątkowski, Zbigniew Rachwald, Michał Pasieczny, Piotr Labudda, Jan Semmerling, Maria Bochniak, Henryk Grinholc, Mieczysław Grzenia, Florian Mosa, Kazimierz Klawiter, Bogdan Formela, Grażyna Pol.
źródło: PKW
  • #1 Gość [R.]
  • 22.11.2010 11:41
No i całe szczęście! Widząc innych kandydatów w kościołach itp, można się było zrzygać. Byli żałośni i żenujący i całe szczęście, że przegrali z kretesem.
  • #2 Gość [wawa50]
  • 22.11.2010 11:43
Bardzo dobrze pani Elu oby tak dalej tylko troche więcej proszę robic dla rumi ;) pozdrawiam
  • #3 Gość [Kaziemierz K.]
  • 22.11.2010 11:44
No to zwała, tyle błedów i tak sie jej upiekło, widać poziom wyborców.
  • #4 Gość [rumia]
  • 22.11.2010 11:46
Fajnie ze zrobila tyle ulic i rond tylko głupio je ponazywali rondo kaczyńskiego...:D
  • #5 Gość [Danielos ]
  • 22.11.2010 11:50
No no byle nie zapomniec o starej rumi ktora wykazała się dla Pani burmistrz duzym poparciem !!!
  • #6 Gość [123]
  • 22.11.2010 11:55
Brawo Pani Burmistrz:) PiSiorki nie przeszły:)
  • #7 Gość [stacha]
  • 22.11.2010 12:04
ciekawe kto teraz posprząta ten burdel na ulicach. Szkoda tylko że ani straż miejska ani UM miasta nie miał ochoty ustosunkować się do mojego @ odnośnie łamania przepisów i tych durnych plakatów wyborczych
  • #8 Gość [niezadowolony rumian]
  • 22.11.2010 12:09
oczywiście, wystarczy parę remontów tuż przed wyborami żeby omotać ludzi...eh.
  • #9 Gość [ohhh ela]
  • 22.11.2010 12:23
no to slabo to widze,3 kadencja to juz bedzie miala totalna zlewke.
  • #10 Gość [ru]
  • 22.11.2010 12:29
Bardzo dobrze, innego kandydata nie było, a w tym wypadku P. Kończak była najlepsza. Najważniejsze jednak, że PiS się wynosi!
  • #11 Gość [Ania]
  • 22.11.2010 12:35
ta święta burmistrz, która sprzedaje działki bez przetargow;/ nie powinna być na tym stanowisku!!!
  • #12 Gość [R.]
  • 22.11.2010 12:35
Szkoda, że SLD nie ma w naszej radzie, ale cóż.. Najważniejsze, że katooszołomy się wynoszą i będą sobie mogli pogwizdać, a nie zbudować jakąkolwiek większość.
Bardzo dobrze Pani Burmistrz tak trzymać Proszę tylko nie zapominać o wyborcach z Rumi-Lotnisko mieszkaniec
  • #14 Gość [m-ka]
  • 22.11.2010 12:41
Najważniejsze żeby burmistrz i rada nie były w opozycji.
  • #15 Gość [janek]
  • 22.11.2010 12:43
Komentarz został usunięty przez adminstratora.
  • #16 Gość [...]
  • 22.11.2010 12:43
ta święta burmistrz, która sprzedaje działki bez przetargow;/ nie powinna być na tym stanowisku!!! słuchaj dalej Aniu,tej swojej katolickiej propagandy w kościele,a zawitasz do wariatkowa:)
  • #17 Gość [antyAhuks11]
  • 22.11.2010 12:49
A gdzie SKUCHA???:)
  • #18 Gość [999]
  • 22.11.2010 12:51
na srebrzysku lub zalany w trupa,leży w lesie:)
  • #19 Gość [Ania]
  • 22.11.2010 12:52
do Gosc, wystarczy przeczytac raport NIKU, a tekstwo w stylu religijnym sobie nie zycze, bo napewno nie jestem moherowym beretem:P
  • #20 Gość [Randal]
  • 22.11.2010 12:53
Gratuluję Pani Burmistrz. Proszę jednak aby umożliwić więcej spotkań radnych z mieszkańcami poszczególnych dzielnic miasta.Uważam też że spotkania mogły by się odbywać bezpośrednio w dzielnicach aby na bieżąco omawiać trudne sprawy.
  • #21 Gość [giez]
  • 22.11.2010 12:54
Skucha się obraził, podobno nie będzie pisał pod swoim nickiem (wpis #8 pod artykułem o raporcie NIK), ale mogę się założyć, że niestety nadal będzie się udzielał w komentarzach :/
  • #22 Gość [do Ania:]
  • 22.11.2010 13:07
Jaki raport NIK? Ten niepodpisany co to go Gosia Klawiter rozsyłała? Ciekawe skad Gosia Klawiter miała raport NIK, nie zastanawia CIe? Zwlaszcza wersje bez podpisów... Tu poczytaj: http://www.mtk.pl/forum/read.php?3,53093
  • #23 Gość [bacik]
  • 22.11.2010 13:25
ela= apokalipsa
  • #24 Gość [Rum.]
  • 22.11.2010 13:32
Ten R piszący: szkoda,że SLD nie ma w naszej radzie...to zapewne Rachwald,Kubina lub Rudny.A dlaczego nie zarejestrowaliście się w pozostałych 3.okręgach? No bo nawet na to sił nie mogliście zebrać!Sprawa ulotek Kubiny i Rachwalda (bez podania zródeł finansowania na nich),ogłoszenia PO i KWW ERK G w Naszych Sprawach bez adnotacji o zródłach finansowania - decyzją Komisarza Wyborczego podjętą już 19 XI - BĘDĄ skontrolowane przez odnośne organy.Sprawa plakatów ERK bez adnotacji kto je finansował także.No i plakaty nad i pod znakami drogowymi łamiące przepisy o ruchu drogowym zostaną ocenione przez organy zawiadomione 21 XI 2010 roku pisemnie.To wszystko to co najmniej wykroczenia.A kontrola finansów KWW ERK Gospodarność nastąpi niebawem.Zapewniam.Informując o tym publicznie.I już inaczej ale otwarcie jaednak podpiszę się:ANDRZEJ SKUCHA.Bez tzw."nicka".
  • #25 Gość [FANKA]
  • 22.11.2010 13:43
MOJE NAJSZCZERSZ GRATULACJE PANI KOŃCZAK !!!!!! MIMIO,IŻ NIE JESTEM Z RUMI,CAŁYM SERCEM JESTEM ZA PANIA I ZAWSZE BYŁAM. JEST PANI W TYM CO ROBI TAKA DOBRA,ŻE NAWET TE PLOTKI O "PŁACENIU ZA KAŻDY GŁOS" NA NIC SIĘ NIE ZDAŁY HEHEHEHE JESZCZE RAZ GRATULUJE I ŻYCZE DALSZYCH SUKCESÓW.
  • #26 Gość [Rum.]
  • 22.11.2010 13:50
Gwoli ścisłości:Komisarz Wyborczy SSA Irma Kul podjęła decyzję w sprawie "Naszych Spraw"Odpowiada za nie zarejestrowany jako wydawca Ob.Józef Chmielewski. Dopilnuję,żeby nałożoną grzywnę zapłacił ZE SWOJEJ KIESZENIE.I jeszcze jedno pytanie:Czy piwko i wódeczka nadal będą się lały strumieniami w SDK "Janowo"?Przy milczącej zgodzie radnych(?!!)Piątkowskiego, Kubiny, Grincholca i Rachwalda.Ta 5. radnych (hmmm...?) popiera oficjalnie TO TO.No,no,no,...ładnie to tak radni?Takich niektórzy wybrali.Najuprzejmiej.Bo ta sprawa w organach nadal toczy się Józefie CH.!!I ja jej będę pilnował.Oj będę!Inne także...Tabliczki informacyjne na sesjach nadal BĘDĄ się pojawiały.I tyle.ANDRZEJ SKUCHA (bez poprzedzającego znanego "nicka").Żałosnego administratora witryny zachęcam do usunięcia tego tekstu.Też jak przystało:...najuprzejmiej.A.S.
  • #27 Gość [R.]
  • 22.11.2010 13:51
Skucha, nie ujadaj, bo Twoje ujadanie, jak widać po wczorajszych wynikach, na nic się zdało. I nie interesuj się moją osobą, a raczej sobą samym, gdyż mógłbym spokojnie być Twoim synem bądź wnukiem.
  • #28 Gość [R.]
  • 22.11.2010 13:52
Podpisuję się pod apelem pana Skuchy - zachwoującego i trzymającego poziom administratora witryny proszę o usuwanie wypocin tego powyżej.
  • #29 Gość [george]
  • 22.11.2010 13:57
Szkoda, a mogło coś w końcu w tym mieście iść do przodu, a teraz czeka nas kolejne 4 lata kłótni z Radą Miasta i nie robienia niczego istotnego dla miasta. Za parę lat obudzimy się jako przedsionek Gdyni i będzie pozamiatane.
  • #30 Gość [samorządny]
  • 22.11.2010 14:00
pism od Njawyższej Izby Kontoli było kilka, zarówno scany jak i wersje doc. o przesłanie dokumentów do Rumi prosił Jan Klawiter w piśmie oficjalnym do NIK. potem ktoś wysyłał cały Pakiet pism z listem przedownim Klawitra. Pismo przewodnie oczywiście było napisana przez Jana i tu wszystko się zgadza, z niego wzięto tzw. metrykę materiału. Raport Nik jest również z pieczątkami i podpisami na stronie samorządności. Kłamcy i manipulanci z gospodarności.
  • #31 Gość [:(]
  • 22.11.2010 14:01
Za rok Kończakowa i tak pójdzie siedzieć. Byleby tylko proces zakończył się jak najszybciej. Wielka szkoda, że to pismo z NIK ujawniło się dopiero na 2 dni przed kampanią.
  • #32 Gość [:(]
  • 22.11.2010 14:01
Za rok Kończakowa i tak pójdzie siedzieć. Byleby tylko proces zakończył się jak najszybciej. Wielka szkoda, że to pismo z NIK ujawniło się dopiero na 2 dni przed kampanią.
  • #33 Gość [Zubizubi]
  • 22.11.2010 14:01
Twardziel z tego Skuchy!Czy nic go nie zlamie?Przecież to jemu pokazali drzwi do lasu,które on innym pokazywał.A może i dobrze,że ktoś taki jest.K.Klawiter,gdyby wygrał,na pewno od niego taryfy ulgowej nie dostałby.No i Szalewski zapewne też będzie musiał uważać.On ma w nosie chyba te wszystkie rumskie układy.Bo to jedno w jednym przecież. K+SZ=Kolesie.Teraz rządził będzie układ:G+PO+Kończakowa. Czy ona długo będzie tym burmistrzem?Czuję,że chyba nie.Ale czas pokaże.
  • #34 Gość [george]
  • 22.11.2010 14:06
Tylko szkoda że znowu! :(
  • #35 Gość [Lipa na maxa]
  • 22.11.2010 14:07
No to będziemy teraz mieli jeszcze większy b.... niż był bo jeszcze Kazik na radnego wszedł.Manipulatorzy ,kłamcy i oszuści naszym miastem rządzą,tego chcieliście wyborcy? Teraz widać jacy ludzie mieszkają w mieście.Nic nie wiedza co się dzieje i tylko plakatami się sugerują.Żenada!!!
  • #36 Gość [zenek]
  • 22.11.2010 14:10
Panie Skucha, a jaki jest Pana wyborczy wynik?
  • #37 Gość [Do A.S]
  • 22.11.2010 14:13
bardzo dobrze Panie Skucha,ktos musi być na strazy tej lewizny.proponuję utworzyć komisje kontroli wydatków i sprzedaży w urzędzie miasta.
  • #38 Gość [Brawa!!]
  • 22.11.2010 14:18
Za takie machloje i oszustwa to niebyle wyczyn wygrać stołek Burmistrza Pani Rogalo! Ci,którzy głosowali na nią,dają się jawnie okradac.Jak na tacy wszystko podane a oni i tak głosuja na oszustkę!! Skandal!!
  • #39 Gość [ola7]
  • 22.11.2010 14:20
moje gratulacje dla pani burmistrz
  • #40 Gość [zabka]
  • 22.11.2010 14:22
oby więcej dla Rumi, są ulice, które potrzebują natychmiast poprawy, same dziury i błoto a ulice w centrum Rumi (mowa o ulicach bocznych Dąbrowskiego)brak oświetlenia, ciemno jest.
  • #41 Gość [obserwator]
  • 22.11.2010 14:35
rewelacja - ale skucha! Na Skuchę zagłosowało ŁĄCZNIE 36 osób! I to wprost świadczy o tym, jak mieszkańcy mają go głęboko w poważaniu :)
  • #42 Gość [obserwator]
  • 22.11.2010 14:36
No i gratulacje dla pani Burmistrz i nowych radnych!
  • #43 Gość [ha ha]
  • 22.11.2010 14:37
i tak warto żyć
  • #44 Gość [skusze piekiełko]
  • 22.11.2010 14:41
skucha czy już byłeś u lekarza ? szybciutko, bo jest coraz gorzej ....i miałeś już nic nie pisać. Przynajmniej raz dotrzymaj słowa !!!!
  • #45 Gość [mar]
  • 22.11.2010 14:52
gratulacje !!!
  • #46 Gość [jazz]
  • 22.11.2010 15:07
Brawo ERK !!!
  • #47 Gość [Obs.]
  • 22.11.2010 15:08
A ile osób zagłosowało na gościa 44?Wychodzi 0!Takiego czegoś na listach nie widziałam.Chyba,że się nazywasz chmielewski,kubina,rachwald,piątkowski,grincholc,labuda. To ci paczka jak się patrzy.Przedstaw się to ci może pogratuluję cwaniactwa i umiejętności omotania ludzi.Może na nauki przyjdę.A co będzie jak panią burmistrz posadzą?A co będzie,jak sobie niektórzy zażyczą referendum o odwołaniu rady miasta kiedyś tam.Może za rok,pół roku?To wisi nad wszystkimi jak ten miecz przysłowiowy.
  • #48 Gość [asdf]
  • 22.11.2010 15:10
ale lipa
  • #49 Gość [anarchista]
  • 22.11.2010 15:19
Obserwuję ten cyrk z boku. Nie biorę udziału w wyborach bo demokracja w takim wydaniu jest żałosna. W ogóle opiera się na dziwacznym założeniu że większość ludzi jest mądra i dokonuje mądrych wyborów. Mieszkańcy Rumi udowodnili że to kompletna bzdura wybierając możliwie najgorszego kandydata z ich ogólnie nieciekawej galerii. Wypowiedzi na forum tylko pokazują jak zmanipulowani przez mainstream'owe media są wyborcy. dno...
  • #50 Gość [Czyt.]
  • 22.11.2010 15:25
Wreszcie Ktoś postawił kropkę nad i nazywając się przewrotnie anarchistą.
  • #51 Gość [kielon]
  • 22.11.2010 15:38
ot polaczki kłótliwe..ne moga sie pogodzic z porażką i demokracją
  • #52 Gość [wyborca]
  • 22.11.2010 15:42
Wyborcy to Lemingi....
  • #53 Gość [ehhhh]
  • 22.11.2010 16:02
Fuchs i to jego tępe, bezmyślne spojrzenie z bilbordów
  • #54 Gość [wojmat]
  • 22.11.2010 16:13
ci placzący to" prawdziwi demokraci"/jak ich idol Jarek K./ Demokracja jest wtedy gdy wygrywają oni i tylko wtedy.Jak trudno podejść do zwycięzcy i podać rękę z gratulacjami
  • #55 Gość [jerzy]
  • 22.11.2010 16:20
Rada liczy 21 osób, tutaj jest 20....a gdzie 1 mandat???
  • #56 Gość [KTOŚ]
  • 22.11.2010 16:26
Mam nadzieję, że budowa ulic nadal będzie trwać. :)
  • #57 Gość [litro]
  • 22.11.2010 16:54
Może i takie wybory , nie mają wiele wspólnego z demokracją, ale tym ludziom się chciało się BYĆ, chodzić na spotkania itp, a nie tylko narzekać i siedzieć w domu przed telewizorem.
Tak przypuszczam
  • #59 Gość [Janowiak]
  • 22.11.2010 17:07
Januszewski znów w radzie miejskiej ? ... To niedorzeczne.. ten człowiek kompletnie nie ma pojęcia czego potrzeba naszemu miastu.. polecam poczytać też zestawienia majątkowe radnych na stronie urzędy miasta
  • #60 Gość [a kogo to obchodzi]
  • 22.11.2010 17:17
To jest TOTALNA ZENADA!!!! Nie wierze ze ludzie potrafia byc tak ograniczeni i mimo ewidentnych dowodow na to ze ERK to nic jak tylko oszustka i manipulantka na calej lini na nia zaglosowali! A nie w sumie mnie to nie dziwi, czego mozna wymagac od ludzi bez jakiegokolwiek wyklsztalcenia?!
  • #61 Gość [a kogo to obchodzi]
  • 22.11.2010 17:17
To jest TOTALNA ZENADA!!!! Nie wierze ze ludzie potrafia byc tak ograniczeni i mimo ewidentnych dowodow na to ze ERK to nic jak tylko oszustka i manipulantka na calej lini na nia zaglosowali! A nie w sumie mnie to nie dziwi, czego mozna wymagac od ludzi bez jakiegokolwiek wyklsztalcenia?!
I jeszcze jedno. Nie strasz sądami Skucha! Zastanawiam się czy nie powinienem wystąpić do sądu w związku z niszczeniem moich plakatów w piątek przed wyborami! Mogłem zwrócić się do Komisarza w sprawie łamania przez Jaśnie Wielmożnego Pana prawa. Stwierdziłem jednakże, że z koniem się nie będę kopał!! Sam Pan, Panie Skucha na forach Moja Rumia pisał, że w poprzednich wyborach płacono za zrywanie plakatów. A Panu kto płacił? A teraz może Pan mnie podać do sądu - czekam! Informuję, że mam 3 świadków, którzy nie są do kupienia. Aleksander Kubina
Przepraszam winno być ...są nie do kupienia.. Nie chcę zostawić Panu możliwości dyskusji nad poprawnością wypowiadania się. Mam nadzieję, że zajmie się Pan meritum sprawy. Jest to mój pierwszy i ostatni wpis. Aleksander Kubina
  • #64 Gość [antyAhuks11]
  • 22.11.2010 17:33
I co Skucha zesra.o się. Leopoś ostatni, Ciebie nie wybrali, teraz będziesz szalał po sądach i się pienił. Wyjedź z tego miasta!!!
  • #65 Gość [Rumak]
  • 22.11.2010 17:34
Nie wolno tracic nadzieji... zobaczymy czy E.R-K dlugo wytrzyma :) To jest smieszne, dać rządzić 12 lat jednej osobie i to z takimi wałami za sobą... widać ze ludzie nie wiedzą co sie dzieje w naszym urzędzie.. a bo janowo zrobione, zadbane, remonty trwają dlatego głos na Rogale oddają.. co za powierzchowne myslenie. G**no i tak wypłynie na powierzchnię, wtedy moze cos sie zmieni :) wynik taki byl do przewidzenia.. myslalem ze Leopold bedzie mial chociaz trzecie miejsce, ale i tak sporo glosow mial jak na pierwszy raz. Pozdro
  • #66 Gość [skuchoprecz]
  • 22.11.2010 17:42
PiS i KRN papa. Rumianie was rozliczyli:) RUMAK nie płacz hehe zawsze możesz wyjechać:)
  • #67 Gość [do 55]
  • 22.11.2010 17:49
21 radnym jest M.wisniewski ,ktory zdobyl najwieksza ilosc glosow w obwodzie eRK ,poza ERK
  • #68 Gość [rumianek]
  • 22.11.2010 17:53
Myślałam, że Rumianie są mądrzejsi. Stara Rumia utonie w błocie, ale pomnik pod tytułem ,,jedynka" będzie stał.
  • #69 Gość [michał]
  • 22.11.2010 18:00
Z tym obliczaniem głosów jest coś nie tak: Mój znajomy M.Lubowiecki zdobył dobry wynik w swoim okręgu, bo aż 237 głosów. Pokonała go J.Staszewska - 240 głosów( o 3 głosy więcej i weszła w skład rady) Inni, którzy weszli w skład Rady uzyskali: Piątkowski- 225, Rachwałd - 195, Pol- 234 KAZIMIERZ KLAWITER0 tylko 201 głosów, Ptach- 200 głosów......a więc mniej od mojego kolegi Lubowieckiego i weszli. To trzeba mieć pecha
  • #70 Gość [michał]
  • 22.11.2010 18:02
Panie Aleksandrze, szacunek, że ma Pan odwagę podpisać się swoim imieniem i nazwiskiem, czego boją się uczynić inni, często piszący paszkwile i różne donosy. Szacuneczek
Odnośnie insynuacji osoby podpisującej się Aleksander Kubina:Zaprzeczam w całej rozciągłości.To,że Obywatel (słowo Pan przed nazwiskiem w/w nie pasuje)nie zgłosił tego do komisarza lub organów ścigania jest działaniem na swoją niekorzyść.Wręcz odwrotnie ja uczyniłem.Informowałem o tym publicznie.Zawiadomiłem pisemnie (w czasie kampanii i w dniu wyborów)organy o:plakatach i ulotkach bez podania że finansował je KWW.(dot.:ERK,A.Kubina,Z.Rachwald).Także o plakatach,które powieszono niezgodnie z przepisami(pod i nad znakami drogowymi)wczoraj (pisemnie) zawiadomiłem policję i straż w Rumi.Zdjątka są!No to Ob.Kubina i S-ka.Czekam na Wasze czynności zmierzające do ukarania mnie.A cały ten tekst piszę z obrzydzeniem patrząc na ulotkę niejakiego Kubiny,Rachwalda czy Ob.E.Rogali -Kończak i kartonik tego,jak mu tam?.A!Józefa Chmielewskiego!Z trudem powstrzymując odruch wymiotny.I tyle.O TYLE za dużo!No!Nie pzdr. bo nie ma kogo:Andrzej Skucha
  • #72 Gość [joe]
  • 22.11.2010 18:21
gdzie można się dowiedzieć kto wszedł do rady miasta
  • #73 Gość [zal?]
  • 22.11.2010 18:28
no ...pytanie pierwszoklasisty masz wyzej..
Nareszcie pokazał swoje popeerelowskie lico,jeżeli to pisał ten tam własnie wymieniony.Nazwałbym go pogrobowcem PRL,ale nie nazwę,bo nie chcę z tą postacia spotykać się w korytarzach sądowych,które - jak powszechnie wiadomo - bardzo polubiłem.Wywalczyłem 2.!(dwa!) Wyroki Sądu Apelacyjnego w Gdańsku - prawomocne!- nakazujące mnie przeprosić:(St.Szwabski -przewodniczący RM Gdyni to musiał uczynić w roku 2009!) oraz 18 XI 2010 roku (Gmina Gdynia za nieuzasadnione iterwencje straży miejskiej także musi to uczynić!).W kolejce do przeprosin:E.Rogala-Kończak, J.Chmielewski z dodatkowym procesem karnym z mojego oskarżenia prywatnego toczył się będzie w...Tczewie. Dufam,że niezadługo prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku SSO R.Milewski też niebawem zostanie zobowiązany przez Sąd do przeproszenia mnie.Mój proces cywilny p-ko temuż proceduje się. I tyle.Andrzej Skucha
Do gościa (michał).Takie są przepisy to normujące.Proszę zauważyć,że tyczy to się osób z różnych KWW i startujących w różnych okręgach.Fakt.Miał pecha,że w tym towarzystwie akurat startował.Odsyłam do przepisów.pzdr.Andrzej Skucha* W poprzednich wyborach (za Ob.ERK wszedł Z.Rachwald z bodajże 152. głosami poparcia!).A.S.
  • #76 Gość [Aleksander Kubina ]
  • 22.11.2010 18:45
prowokuje Skucha??? Może to dobrze, bo Skucha przedstawi dowody, których bał się użyć medyk, a Kubina swoich świadków, na co Skucha swoich i będzie remis - z wyjątkiem promotora pana Aleksandra, o którym wyjdą brudy na powierzchnię. Fakt, że po wyborach, ale może lepiej późno, niż wcale???
  • #77 Gość [Na Mojej Rumi ]
  • 22.11.2010 18:47
RAPORT jest NADAL TAJNY. Przecież NIK stwierdziła NIEGOSPODARNOŚĆ.!!!!!!!!!! Nieprawdaż????
  • #78 Gość [poson]
  • 22.11.2010 19:08
Skucha,Klawiter,Szalewski,Knopp,Zawadzki,-jak was widze to mi sie chce....mieszkańcy pokazali wam gdzie wasze miejsce
  • #79 Gość [Albin]
  • 22.11.2010 19:21
Skucha gratuluję wyniku. Całe 36 osób na Ciebie zagłosowało buahaha. Jestes super Rumia Cie kocha buahaha. A Twoja partia 3% buahaha gratuluję wyniku. Tak samo gratuluję Samorządności tyle hały jakies pochody, spotkania i co? Rodzinka niech siedzi przy rodzinnym stole a nie w RM.
  • #80 Gość [michał]
  • 22.11.2010 19:30
Z tym obliczaniem głosów jest coś nie tak: Mój znajomy M.Lubowiecki zdobył dobry wynik w swoim okręgu, bo aż 237 głosów. Pokonała go J.Staszewska - 240 głosów( o 3 głosy więcej i weszła w skład rady) Inni, którzy weszli w skład Rady uzyskali: Piątkowski- 225, Rachwałd - 195, Pol- 234 KAZIMIERZ KLAWITER0 tylko 201 głosów, Ptach- 200 głosów......a więc mniej od mojego kolegi Lubowieckiego i weszli. To trzeba mieć pecha może mi ktos to wyjaśni????!!!
  • #81 Gość [paweł]
  • 22.11.2010 19:34
ehh, głosowałem na pana Klawitera. Byłem pewien, że wygra a tak znowu w Rumi będzie nudą wiało !
  • #82 Gość [X]
  • 22.11.2010 19:37
Michale, nie liczą się tylko i wyłącznie głosy oddane na poszczególne osoby, ale także proporcjonalne wyniki poszczególnych list.
  • #83 Gość [Gabi]
  • 22.11.2010 19:46
Ogromne gratulacje dla Pani Burmistrz że wygrała dała sie poznać jako mocna kobiea twardo stąpająca po ziemi. Za czasów rządów Klawiter + Knopp co było nic. Do Urzędu szło się po to aby odejść z kwitkiem .Płaciliśmy podatki i nic się Rumia nie zmieniała.Ostatnie lata pokazały jako może miasto wyglądać.A wciskanie ludziom że Rumia może być Powiatem Grodzkim to parodia poczytajcie jakie są wymogi i kto by za to zapłacił.???? My szarki.Ostatnim przemarszem ul. Dbrowskiego w godzinach szczytu Klawiter pokazał gdzie ma ludzi. Jeszcze raz gratulacje Pani Elu.
  • #84 Gość [lori]
  • 22.11.2010 19:56
Nowy skład RM, dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą pod adresem: http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/220000/221502.html
  • #85 Gość [Rada Miasta]
  • 22.11.2010 20:01
Aleksander Kubina Jolanta Staszewska Mariusz Wiśniewski (za Elżbiete Rogala-Kończak) Tadeusz Piątkowski Zbigniew Rachwald Henryk Grinholc Grażyna Pol Józef Chmielewski Marcin Fuchs Leszek Kiersznikiewicz Michał Pasieczny Piotr Labudda Mieczysław Grzenia Józef Chmielewski Marcin Fuchs Leszek Kiersznikiewicz Michał Pasieczny Piotr Labudda Mieczysław Grzenia Andrzej Januszewski Stanisław Ptach Jan Semmerling Florian Mosa Janusz Wolański Maria Bochniak Kazimierz Klawiter Bogdan Formella
  • #86 Gość [cibik]
  • 22.11.2010 20:10
Zobaczymy kto teraz będzie blokował inwestycje.Proszę zobaczyć teren koło starego cmentarza. woda wlewa się na cmentarz.Napewno po wyborach stanie złoty pałacyk na świętowanie wygranej na Janowie.Ale cierpliwośc mieszkańców tej dzielnicy Starej Rumi kiedyś się skończy. Pozdrawiam nowych radnych i myślę że ktoś wreszcie zobaczy jak tu żyjemy.
  • #87 Gość [Jagoda]
  • 22.11.2010 20:23
No pokazali - G. Szalewski i K. Klawiter są radnymi, bo wyborcy tak właśnie zadecydowali. Inni nie, podobnie jak wielu z pozostałych komitetów. I czym się tu pysznić?! A Pani burmistrz aż 77,7 % swoich głosów zdobyła w Janowie. Reszta Rumi ja zignorowała, ale też zignorowała pozostałych, po prostu nie poszła głosować.
  • #88 Gość [do #87]
  • 22.11.2010 20:37
Zapoznaj się dziecinko z rozkładem głosów w poszczególnych obwodach wyborczych, bo to co piszesz to niczym nie podparte paplanie bez sensu
  • #89 Gość [Moczymorda]
  • 22.11.2010 20:42
Kocham Panią,Pani Elluu!No to siup w ten mundry dziób.Tylko nie na sesji!Lepiej po.Bo Skucha znowu po policję zadzwoni i jaja tym razem moga być.Bo będzie chciał,żeby balonika użyli.A nie tak na chuch udawany jak ostatnio.A on cwany jest.Siedzi,obserwuje i ciągle sobie czaszkuje.Ciekawe co na rozpoczęcie kadencji wymyśli.Bo coś na pewno. Tylko co?Sam nie pije to mu na mózg padło.A popijanie to fajna sprawa.No niiee ppani Elżbietuńka mrda ty moja!?
  • #90 Gość [george]
  • 22.11.2010 20:43
Szkoda, że nic się nie zmieni stary burmistrz stare nawyki.
  • #91 Gość [stara rumia]
  • 22.11.2010 20:44
stara rumia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!drooooooooooooooogiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • #92 Gość [Gnom]
  • 22.11.2010 20:47
Najlepszy wynik Skuchy 36 głosów buahaha co za porażka. Samorządnosci też genialnie, a tacy pewni siebie Powiaat Grodzki oferowali i co?! Nikt się nie dał nabrać hahaha
  • #93 Gość [czarna]
  • 22.11.2010 21:00
Kończakowa brawo a Pasieczny czekam na super uśmiech dla tych co na ciebie głosowali
  • #94 Gość [STARA RUMIA]
  • 22.11.2010 21:05
co wy z tym NIK-em,pokazuja tylko jakie niespojne jest prawo ,aby byla niegospodarnosc musi byc szkoda ,a jaka tu jest szkoda ,jesli za wszystko zaplacilo NESTE , A SZCZEGOLNIE INTERPRETUJE TO KOLEGA O NICKU jozef n . ,
  • #95 Gość [ex sopot]
  • 22.11.2010 21:26
Gratulacje pani Elu ! Życzę pani oraz wszystkim mieszkańcom, aby dalej miasto tak dalej się rozwijało. Mam porównanie, bo pani poprzednik oprócz hali sportowej nie zrobił dla Rumi NIC.
  • #96 Gość [chmiel]
  • 22.11.2010 21:28
moje gratulacje panie Pasieczny oraz pani Kończakowa
  • #97 Gość [czmiel]
  • 22.11.2010 21:31
a grzesio lepkie rączki szalewski, przeszedł????
  • #98 Gość [MAM DOŚĆ PRZEGRANY]
  • 22.11.2010 21:38
kochane płaczki, wyborcy czyli mieszkańcy Was ocenili. Szczekając teraz i obrażając Panią burmistrz obrażacie ponad 60% osób które oddało na nią głosy. Dlatego grzecznie proszę zamknąć jadzaczki i iść spać. Jak mawia wasz wódz i mentor "nie przekonają nas...". A tłumaczenia że Janowo sprawiło iż Kończak wygrała to zwykłe mydlenie oczu!!! jak doskonale widać po wynikach w każdym okręgu, nawet w miejscach w których wyjątkowo dobrze trzymał się PiS i KRN burmistrz zdobyła większość. Dlatego przestać kłapać dziubkami i uszanować wolę wyborców. Jak się nie podoba to na Białoruś budować po swojemu "model demokracji'. Dziękuję, dobranoc
  • #99 Gość [jagoda od niemca]
  • 22.11.2010 21:40
87 JAGODA...jeszcze piecze tyłeczek po upadku?? nie wiesz co piszesz... proszę podaj w którym okręgu burmistrz została pokonana??
  • #100 Gość [monika]
  • 22.11.2010 21:42
tak jest, lotnisko też za elą, nie ylko janowo
  • #101 Gość [czarek]
  • 22.11.2010 21:47
najważniejsze że ten co tak rączki wkościele składa a ludzi ma za nic, że on nie przeszedł, no wiecie ten pan K
  • #102 Gość [Rumianin]
  • 22.11.2010 22:27
do: MAM DOŚĆ PRZEGRANY. Drogi Mam Dościu czy obrażamy nie wiem. Te wybory ukazały jak dobrze Obywatel ERK potrafi mydlić ludziom oczy. Powiadomiła telewizję jaka to Rada Miejska jest zła i nie dobra, że nie chce dać pieniędzy na szkołę, że Ona jest taka dobra, rany przyłóż a kto zaczął ten cały cyrk ze sprzeciwianiem się. Media są cierpliwe, pokażą i napiszą wszystko gdzie wyczuwają aferę (chyba że chodzi o swoje dobre imię). na stronie KWW Ob. ERK można było przeczytać że Pan Kazimierz Klawiter nie zna prawa gdyż ustawa jasno określam że miasto aby zostać powiatem grodzkim musi spełniać wymagania m.in. 100 tys mieszkańców, nie wspomniano (celowo a co pewniejsze z NIEWIEDZY) iż istnieje furtka z której kilka miast skorzystało aby miasto zostało powiatem grodzkim. Ob. ERK skutecznie otumaniła swoją grą polityczną wyborców, którzy widząc materiały z afery pt. szkoła uwierzyli Ob. ERK nie próbując poznać całej prawdy o Ob. ERK
  • #103 Gość [Pieszy]
  • 22.11.2010 22:33
Do Panow Skuchy i Naskreta: 1. Budujc boz polityczny ktory ma sie odcinac od tak przez was znienawidzonych ukladow... zadbajcie by nazwiska z waszej listy czy tez osoby z wszego KW naturalnie sie z tym bagnem nie wiązały. 2. Jezeli wytykacie komus lamanie prawa, sami na kulturalne informacje o waszych bledach reagujcie. 3. Jest jedna zasad swieta o konkurecji mowi sie dobrze lub wcale... wy takiego stylu i klasy nie pokazaliscie wiec wielu sie na was poznało... Powodzenia w nastepnych wyborach, moze mnie przekonacie do siebie.
  • #104 Gość [preee]
  • 22.11.2010 22:47
Jestem dumny z wspólmieszkańców ze dzieki ich wyborom, w moim miescie nie wygrali, a wrecz ponieśli sromotną klęskę populiści i cwaniacy. DO ROBOTY DARMOZJADY!
  • #105 Gość [Konrad]
  • 22.11.2010 22:50
Gratulacje Pani Elu trzymalem kciuki z daleka ;) Brawa dla Rumian, jednak wiedza kto robi dla nich tyle dobrego i ze szczerego oddania,a kto naprawde kradnie i przekreca. Pozdrowienia serdeczne!!
  • #106 Gość [Jak to]
  • 22.11.2010 23:00
dobrze, że skończyło się bezowocne, prostackie, chamskie, bez rozwoju dla Rumi rządzenie PiS+KRN. Gratulacje dla Pani Rogala-Kończak
  • #107 Gość [Gdybający]
  • 22.11.2010 23:07
Coś mi zdaje się pewien radny odpuści sobie bycie radnym.Uważam,że byłoby to słuszne ze wszech miar.Tylko ciekawe czym to motywował będzie.I czy w ogóle raczyć będzie chcieć się tłumaczyć?Któż to?Wiem,ale nie powiem.Życie to pokaże.I to niebawem.I to nie z PO czy z G.I nie z PiS.I to nie będzie ani Wolański.Ani Formela.Więc kto?
  • #108 Gość [rumianin]
  • 22.11.2010 23:12
moje gratulacje panie A.Skucha oszołamiający wynik 36 głosów bardzo mocne poparcie od rumian brawo brawo
  • #109 Gość [Michał]
  • 22.11.2010 23:13
* #15 Gość [janek] * 22.11.2010 12:43 I CO OSZOŁOMY Z SAMORZĄDNOŚCI? TAK SIĘ PYSZNILIŚCIE!!!! TAK BYLIŚCIE PRZEKONANI WYGRANEJ- BÓG POKARAŁ WASZĄ PYCHĘ I DUMĘ!!!! JAK PISAŁEM PRZEDTEM- PRZEGRALIŚCIE Z KRETESEM!!!! --no niestety, wyborców się nie wybiera. Czytając komentarze w tym stylu w ramach szeroko pojętej empatii współczuje Pani Burmistrz. Osobiście bym się wstydził że ktoś stosujący taką formę okazywania radości z wygranej swojego faworyta na mnie głosował. Oczywiście podkreślam słowo "osobiście" i dodaje subiektywnie :)
  • #110 Gość [abc]
  • 22.11.2010 23:13
Skucha właśnie świętuje mocny wynik
  • #111 Gość [skuha do Redy]
  • 22.11.2010 23:26
Panu już dziekujemy, w Gdyni się nie udało, w Rumi też nie, to probuj w Redzie. Może za wysokie progi? A tak po za tym, to pan jest żałosny.
  • #112 Gość [MAM DOŚĆ PRZEGRANY]
  • 23.11.2010 00:37
oj Rumianin ale przecież wystarczy zakupić gazetę rumską by sobie poczytać jakie to aniołki przegrały wybory, a jakie to zło calego świata przynosi opcja zwycięska...niestety wam wszystkim chodzi tylko o to zeby dostac sie do koryta i tyle. nie wazne jaka opcja, wazne ze jest prestiż, samouwielbienie i... niestety ale ktos sie przejechal na tym w tych wyborach... jeden z panow viceprzewodniczacych niestety nie dostal sie ze swojego bastionu... rozumiem ze wciaz uwazasz glosujacych za zwycieska opcja za debili bo dali sobie oczy zamydlic relacjami w telewizji ttm, ktora jak wiadomo oglada 40 tysiecy mieszkancow miasta rumia...koncz juz lepiej swoja robote i pogodz sie ze przegrales, zacznij zbierac plakaty ze slupow
  • #113 Gość [janek]
  • 23.11.2010 00:46
Komentarz został usunięty przez adminstratora.
  • #114 Gość [tretert]
  • 23.11.2010 01:04
Ale nadal mogą robić powiat... wspolny powiat !!!
  • #115 Gość [123]
  • 23.11.2010 02:08
I faszyzm,tzn.PiS w Rumi nie przeszedł:)
  • #116 Gość [PSW]
  • 23.11.2010 02:15
PiS, Samorządność, Wspólny Powiat
  • #117 Gość [He, he, he]
  • 23.11.2010 06:05
Niektórzy z wygranych to już prawie piszą i ryczą na całe gardła: Gott mit Uns.!!!!!!! zAPOMNIELI O FINALE??? ALE NAJPIERW MUSZĄ BYĆ IDOCZNE WIEŻE ALEKSANDRII I KOPUŁY KREMLA, A POTEM STALINGRAD i KURSK. NIEPRAWDAŻ?
  • #118 Gość [NADAL TAJNY]
  • 23.11.2010 06:09
RAPORT jest NADAL TAJNY. Przecież NIK stwierdziła NIEGOSPODARNOŚĆ.!!!!!!!!!! Nieprawdaż????
  • #119 Gość [Janka]
  • 23.11.2010 06:14
Pani Elżbieta Rogala-Kończak Burmistrz Miasta Rumi. LGD-4112-01-01-09 S/09/002.1. Na uwagę zasługuje również fakt, iż 1 spośród 4 ww. transakcji, dotyczyła nieruchomości położonej na terenie Rumi i została zawarta ok. 5 miesięcy przed datą zbycia działek nr 231/9, nr 231/10 oraz nr 232/5, a cena sprzedaży wyniosła wówczas 954,69 zł za 1 m². Ponadto NIK zwraca uwagę, iż Urząd nie podejmował kroków zmierzających do rozwiązania – zdaniem Pani Burmistrz  rażąco niekorzystnej z punktu widzenia interesów Gminy umowy dzierżawy działki nr 231/9.
  • #120 Gość [Załosne...]
  • 23.11.2010 06:38
Komentarz został usunięty przez adminstratora.
Ahuks! Rum - jak Cię zwał tak zwał odpowiedz: ile to jest promili (36 głosów oddanych na ciebie) w skali oddanych głosów do RM. Powinieneś podać do sądu tych "głupców" wyborców, którzy nie zauważyli z kim mają do czynienia i jaka to strata dla miasta. Pamiętam jak chwaliłeś się swoimi wynikami w wyborach do RM Gdyni. I co, odwagi zabrakło a może z liczeniem są problemy?! Muszę odpowiedzieć na zarzut często spotykany i rozsiewany przez przeciwników Pani Burmistrz. Proszę pokazać mi inwestycje, które zostały wykonane za pieniądze miasta na terenie Janowa?! Jeżeli chcecie powielać prawdy przeczytane w GR a nie używać swoich szarych komórek to- GRATULUJĘ.
  • #122
  • 23.11.2010 09:33
PODZIĘKOWANIE:Dziękuję Wyborcom z Okręgu Nr 2 za poparcie mojej kandydatury do zgłoszonej przez bezpartyjny i niezależny od jakiegokolwiek Rumskiego Nepotycznego Towarzystwa Wzajemnej Adoracji KWW "RUMIA-RUMIANIE-MY ". Mój wynik to 36. głosów oddanych na mnie,na program mojego KWW.Szkoda,że ponad 50% Wyborców pozostało w domach.Od poniedziałku rozpoczęła się kolejna kampania wyborcza, która będzie trwała do następnych wyborów.Zapewniam,że konsekwentnie będę czynił to co czyniłem dotychczas:nadal będę reagował na wszelkie działania niezgodne z prawem,na niegospodarność rządzących.Na ich butę,cynizm,łamanie praw człowieka,brak poszanowania dla zasad współżycia społecznego...Czynił to będę jako obywatel i aktywny członek Stowarzyszenia,które niebawem zostanie powołane:"RUMIA-RUMIANIE-MY".Podstawą jego działalności będzie program KWW.Będę konsekwentnie działał nadal ku pożytku rumskiego dobra publicznego...Andrzej Skucha
  • #123
  • 23.11.2010 09:34
Winno być: "...do Rady Miejskiej Rumi...".przepr.A.S.
  • #124 Gość [Wiesz ze spam jest k]
  • 23.11.2010 09:42
Achuks zapowiada że bedzie spamowal przez nastepne 4-8-12 lat. Pójdziesz do internetowego piekła za ten spam-bedziesz siedzial przed komputerem, a przycisk "Dodaj komentarz" , "Wyslij" itp , będą nieaktywne :D
  • #125 Gość [Lotnisko]
  • 23.11.2010 10:06
Nic mnie tak nie cieszy, jak porażka Zaradnego - Bezradnego haha. Im mniej dziwaków w Radzie Miasta tym lepiej
  • #126 Gość [janek]
  • 23.11.2010 11:08
Komentarz został usunięty przez adminstratora.
  • #127
  • 23.11.2010 11:28
Do myślących i światlejszych PT Czytelników "mr":"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo.Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska".- J.Piłsudski.Ten tekst - na tabliczce umieszczony - będzie eksponowany przeze mnie podczas 1. sesji Rady Miejskiej Rumi.Także na kolejnych...z ewentualnymi "na czasie" innymi.I tyle.pzdr.Andrzej Skucha
  • #128 Gość [maro]
  • 23.11.2010 11:37
Z tą różnicą Panie Skucha, że zapewne obecny przewodniczący Rady w odróżnieniu od mimozowatego, pyszałkowatego prymitywnego Reclafa- wyrzuci Pana na zbity pysk z sali za Pańskie wybryki. Gratuluję "poparcia". Naprawdę nie ma w Panu autorefleksji i zrowumienia iż Pańskie pyszczenie nie znajduje zrozumienia nawet wśród mieszkańców Janowa a Ci na których Pan ujada w cuglach dostają się do Rady. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść Panie A.S.
  • #129 Gość [do starej Rumi]
  • 23.11.2010 11:41
Głosowaliście na Lambaddę to zapewne dróg się doczekacie:)))w swoich snach Józef N
  • #130 Gość [taka sobie refleksja]
  • 23.11.2010 11:43
Bez urazy dla naszego narodu ale wydaje mi się,ze kolejny raz popelnilismy jakies glupstwo i chyba sami sobie nie zdajemy sprawy z tego co zrobilismy....albo niechcemy tego wiedziec. Stare przysłowie....mądry Polak po szkodzie...tylko ciekawe czy my wogóle zmądrzejemy? Sytuacja lubi się powtarzać.Pamiętam jak kiedyś zle nam bylo w kraju i chcielismy się uwolnić spod silnych rządów komuchow....nastaly wybory....i jaki wynik???haha....poszlismy i jeszcze raz ich wybralismy.Czasami wstyd mi za to ,ze jestem obywatelem tego kraju.Ludzie...przebudzcie się. A całej Rumi życzę kolejnych kilku lat tkwienia w nicości.Pozdrawiam.
  • #131 Gość [do maro]
  • 23.11.2010 11:46
no maro czyżbyś już szykował się do objęcia funkcji przewodniczącego. pozdrawiam panie chmielewski ( celowo mała litera) Jaś
  • #132 Gość [Józef N ]
  • 23.11.2010 11:47
Warto nadmienic , że w wyborach brała udział mniej niż połowa mieszkańców! Z czego 63 % procent głosowało na gosPOdarność, przy czym więcej na PO czyli na partię rządzącą A NIE NA LUDZI!!! gratuluję większości głosującej, i zalecam większą rozwagę i przemyślenie swoich wyborów.Może wart poczytaĆ sobie na stronie NIK, BARDZO CIEKAWA LEKTURA!Oczywiście skrzętnie ukrywana!!!!EH WY MARNI NIE GOSPODARNI!
  • #133 Gość [dOMENA]
  • 23.11.2010 11:49
Tusk mówi do Komorowskiego: - Słuchaj Bronek, jutro masz wyjazd do Baden Baden! Na co wyraźnie podirytowany Bronisław Maria odpowiada: - Dobra, dobra Donald nie jestem głupi! Dwa razy nie musisz mi powtarzać!
  • #134 Gość [bleble]
  • 23.11.2010 11:52
Pan Ahuks1 się odbraził i już pod swoim nickiem siedzi?
  • #135 Gość [BLEBLE]
  • 23.11.2010 11:59
NO I CO Z TEGO NIECH SIEDZI!!!!rOBI CI TO COŚ???!
  • #136 Gość [z ukosa]
  • 23.11.2010 12:10
Nie ma sie z czego cieszyc ani komu gratulowac 43 % to nie jest cala reprezentacja miasta. Mieszkancy "olali" te wybory bo nie bylo na kogo glosowac a bedzie okazja blizej przyjrzec sie tym co dorwali sie do koryta. Cztery lata szybko zleci a wtedy nastapi wlasciwa ocena. Jest tez to okres aby Janowo przylaczyc do Gdyni, poniewaz jego mieszkancy nie czuja sie rumianami i nic ich nie obchodza pozostale dzielnice miasta.
  • #137 Gość [maro]
  • 23.11.2010 12:12
Komentarz został usunięty przez adminstratora.
  • #138 Gość [bleble]
  • 23.11.2010 12:13
do #135 najpierw wyłącz Caps Lock, potem możemy pogadać
  • #139 Gość [jANOWIAK]
  • 23.11.2010 12:17
O PRZEPRASZAM! ja czuję się Rumianinem i nie głosowałem na Kończak a mieszkam w Janowie!
  • #140 Gość [do 138]
  • 23.11.2010 12:18
NIE MAM OCHOTY GADAĆ Z TOBĄ, WYBORCO NIE GOSPODARNYCH! 135
  • #141 Gość [MARO TO TY JESTEŚ P]
  • 23.11.2010 12:20
Bez urazy dla naszego narodu ale wydaje mi się,ze kolejny raz popelnilismy jakies glupstwo i chyba sami sobie nie zdajemy sprawy z tego co zrobilismy....albo niechcemy tego wiedziec. Stare przysłowie....mądry Polak po szkodzie...tylko ciekawe czy my wogóle zmądrzejemy? Sytuacja lubi się powtarzać.Pamiętam jak kiedyś zle nam bylo w kraju i chcielismy się uwolnić spod silnych rządów komuchow....nastaly wybory....i jaki wynik???haha....poszlismy i jeszcze raz ich wybralismy.Czasami wstyd mi za to ,ze jestem obywatelem tego kraju.Ludzie...przebudzcie się. A całej Rumi życzę kolejnych kilku lat tkwienia w nicości.Pozdrawiam.
  • #142 Gość [sowa]
  • 23.11.2010 12:25
Maro administrator coś ciągle cię zdejmuje , widać piszesz bzdury. Co do lepperady , POpulizmu i kłamstw to ja mam inne zdanie!Wyborcy takich właśnie wybrali!!! I możesz obrażać sobie kogo chcesz a ja zdania nie zmienię!
  • #143 Gość [DO MARO]
  • 23.11.2010 12:29
A ty już wyłączyłeś kaps locka?Przed wyborami byłeś dość aktywny inaczej. Nie masz argumentów , więc jesteś agresywny.! pimpek pozdro!
  • #144 Gość [cibik]
  • 23.11.2010 12:46
Stara Rumia czeka na kanalizacje burzową i na utwardzenie drogi Cełmińskiej oraz terenu wokół st. cmentarz.To skandal aby woda z drogi wlewała się na cmentarz.Zobaczymy co z planami i kasą na tą inwestycję?
  • #145 Gość [maro]
  • 23.11.2010 12:47
Znajdź mojego posta z capslockiem a potem zastanów się jak wielkie zmiany masz w tym, co powinno być mózgiem
  • #146 Gość [SONIA]
  • 23.11.2010 12:49
jestem ze starej Rumi, nie ma sie co czarować cała kasa pójdzie na spnr1 .!
  • #147 Gość [pingwin]
  • 23.11.2010 12:53
Trzeba było dobrze głosować w starej Rumi, chcieliście to macie ! PO dużo dla was zrobi!!!oj dużo ale na pewno dla siebie!
  • #148 Gość [Wala]
  • 23.11.2010 13:00
Mieszkam przy ul Ormińskiego,której budowy nie możemy się doczekać!Jak się okazuje przy tej ul. mieszka również radny Chmielewski, który pewno w myśl zasady -budujemy ulice ważne dla ,,układu komunikacyjnego miasta"( zasada znana tylko gospodarności) a nie adresu radnych - skutecznie tę budowę blokuje! Czyli tak POgospodarsku zwyczajnie myślę : chcemy mieć ulice nie głosujemy na Chmielewskiego!!!!!!!!!!!!
  • #149 Gość [JUREK]
  • 23.11.2010 13:07
Komentarz został usunięty przez adminstratora.
  • #150 Gość [JUREK]
  • 23.11.2010 13:08
MOJE OPINIE POWYŻEJ KILKAKROTNIE USUNĄŁEŚ....DLACZEGO? NIE MOŻNA MIEC SWOJEGO ZDANIA I POGLĄDÓW??!!! WEDŁUG CIEBIE NIE!!!!
  • #151 Gość [Wyborca ze Starej Ru]
  • 23.11.2010 13:10
Pani Burmistrz. Gratulacje. Za okazane poparcie całej Starej Rumi czekamy na drogi utwardzone (asfalt, kostka betonowa lub z płyt betonowych).Pozdrawiam i czekam na działania UM i Burmistrza.
  • #152 Gość [wyborco ze starej ru]
  • 23.11.2010 13:13
Czy ty czasem nie nazywasz się Lambadda? Orkan pozdrawiam
  • #153 Gość [SOWA]
  • 23.11.2010 13:15
TY jurku, maro czy jak ci tam pana boga do swojego opluwania nie mieszaj!
  • #154 Gość [wyniki]
  • 23.11.2010 13:23
a pan Witold R. to do rady powiatu czy jak bo go nie widze w Radzie Miasta a on chyba z parti PiS-u??
  • #155 Gość [Sandra]
  • 23.11.2010 13:24
tak p. burmistrz czekamy w Starej Rumi, ma pani tu chyba koleżanke w sklepie chemicznym?.Bardzo czekamy na drogi!!!przez 4 lata mocno sie pani wykręcała , ale dzięki p. Reclawowi mamy chociaż Lipowa i Mostową!
  • #156
  • 23.11.2010 13:27
JUREK nie obrażaj innych, nie umieszczaj po kilka razy tych samych wpisów - wtedy Twoje posty nie będą usuwane i wyłącz Caps Lock proszę :)
  • #157 Gość [sowa]
  • 23.11.2010 13:32
Czekamy również na dane nowych radnych, jakie mają wykształcenie, gdzie pracują,co mogą dobrego wnieść do Rady Miasta!!?Jakie mają doświadczenie zawodowe, bo wszystko to jest ważne przy dobrym gospodarzeniu naszymi pieniędzmi!
  • #158 Gość [rumianka]
  • 23.11.2010 13:47
Miło mi 112 , że też czytasz Gazetę Rumską, bo od ogladania tel. chopin i czytania gońca można ześwirować!!
  • #159 Gość [Zyta]
  • 23.11.2010 13:49
I dodam , że tel. chopin ogląda 40 tyś ludzi a na nie- gosPOdarnych głosowało 10 tyś i to w przewadze na partię rządzącą
  • #160 Gość [WALDI]
  • 23.11.2010 14:00
Szanowny MARO, jest afera z NIK, i z nie gospodarno- ścią Kończak, więc nie odwracaj kota ogonem bo się ośmieszasz.Gdybym wiedział o tyym raporcie wcześniej , to poszedłbym poprostu na wybory i głosował przeciw Kończk. a TAK CZUJE SIĘ OSZUKANY!!!wALDI Z jANOWA
  • #161 Gość [ZAKI]
  • 23.11.2010 14:23
panie SKUCHA rób pan swoje i nie przejmuj sie tymi krzykaczami i opluwaczami.Nie mają argumentów więc krzyczą, bo wiadomo dzwon głośny bo pusty w środku!!!pozdrawiam!
  • #162 Gość [do Waldi]
  • 23.11.2010 14:54
Nie ma afery z NIK i niegospodarnoscia, jest afera z NIK z samorzadnoscia i samowolą
  • #163 Gość [Rumianin]
  • 23.11.2010 15:11
do MAM DOŚĆ PRZEGRANY. Muszę Cię niestety zawieść, żaden mój plakat nie wisiały słupie ponieważ takowych nie było. Wyrażam tylko swoją opinie jako mieszkańca a nie jako kandydata bo takowym nie byłem. Czy wg Was wszyscy którzy krytykują wybór Ob. ERK muszą być kandydatami którzy nie zostali wybrani i teraz wylewają swoje smutki? Jeżeli tak uważacie to jesteście w błędzie
  • #164 Gość [mieszkanka Rumi]
  • 23.11.2010 15:12
Trudno w to uwierzyc, ale przyjdzie nam przez kolejne 4 lata zyc w brudnym i zaniedbanym miescie bez perspektywy na jakikolwiek rozwoj. Nadal beda dominowac balagan architektoniczny i BYLEJAKOSC. Tak tak to wlasnie wspomniana juz BYLEJAKOSC wybralismy. Naprawde wstyd mi za mieszkancow miasta, ktore( gdyby tylko chcialo) mogloby znaczyc na mapie Polski cos wiecej niz tylko "miejscowosc, przez ktora jedzie sie na Hel"...
  • #165 Gość [Radość :)]
  • 23.11.2010 16:09
Jak wspaniale widziec jak te wszystkie partyjniacke stare pierniki cierpią :D No po prostu syndrom odstawienia od żłoba :)
  • #166 Gość [wojmat]
  • 23.11.2010 16:56
ja tylko nie mogę zrozumieć jednego,dlaczego tyle do powiedzenia ma czlowiek który uzyskal taki beznadziejny wynik wyborczy/36/,to niepojęte,ja wstydzilbym się wchodzić do mojej klatki schodowej
  • #167 Gość [hehe]
  • 23.11.2010 17:07
sondaże wyborcze podawane przez samorządnych: http://www.samorzadnosc-rumia.pl/nasze-sukcesy/168-sondae-prawybory coś się nie sprawdziło chyba sami sobie nabijali...
  • #168 Gość [rumianin]
  • 23.11.2010 17:10
do chwili obecnej brak podziekowania dlatych ,co glosowali na samorzadnosc i wspolny powiat- nie wymaga komentarza tego typu zachowanie i bardzo dobitnie pokazuje ,gdzie samorzadnosc ma wyborcow, cale szcsescie ,ze wyborcy wczesniej to zauwazyli
  • #169 Gość [Marta]
  • 23.11.2010 17:11
Jestem zawiedziona bo po wyborach kandydaci Samorządnosci nawet nie podziękowali swoim wyborcom... Na stronie - nigdzie! Szkoda, że tak pozno zorientowalam się na kogo głosowalam. Na stronie Gospodarności jest podziękowanie dla wyborców - pełna kultura. Niestety ludzie popełniają błędy ja go popełniłam podczas wyborów głosując na Samorządnosc.
  • #170 Gość [ciekawska]
  • 23.11.2010 17:15
A wie ktoś może czy pan Reclaf odniósł sukces wyborczy?
  • #171 Gość [smiechownie tu]
  • 23.11.2010 17:23
Nie moge ze smiechu, w kółko te same trolle wklejają te same śpiewki metodą kopiuj/wklej :D 170 komentarzy, z tego jakieś 130 to powtórki.
  • #172 Gość [ciekawy]
  • 23.11.2010 17:29
A czemu Anna Jamróz nie przeszła? :) Taka ładna jest :)
  • #173
  • 23.11.2010 18:04
RP KWW "R-R-M":Podziękowanie kandydata na burmistrza, adresowane do Wyborców-Mieszkańców Rumi,pana Leopolda Naskręta zamieszczone było w piątkowym wydaniu"Gońca" na str.3. prawy,górny róg.Nasze oświadczenie dot. wyborów i dalszej działalności jako organizacji pożytku publicznego zostanie opublikowane niebawem.Nasz Kandydat złożył - jak nakazuje zwykła kultura i nie tylko - osobiste ( telefoniczne )gratulacje E.Rogali -Kończak w związku z jej wyborem na burmistrza Rumi.Rzecznik prasowy KWW "RUMIA -RUMIANIE - MY" Andrzej Skucha
  • #174
  • 23.11.2010 18:19
PRYWATNIE:Ciekawska niech ruszy ... i dowie się,że W.Reclaf został wybrany radnym powiatu wejherowskiego!Należy "troszki" powędrować internetowo.Czytam wpisy rzecz jasna.Lecz na pytania anonimowych autorów nie muszę reagować.Zresztą w tym temacie wypowiadałem się wielokrotnie.A powtarzał się po prostu nie będę. N I E B Ę D Ę BO N I E B Ę D Ę . Nie jestem na tzw. "PSTRYK"! I tyle.Czy to się komuś podoba czy nie.Ton może zbyt ostry.Ale może wreszcie dotrze do anonimowej... tłuszczy z objawami pomroczności jasnej-niebieskiej,także prymkowatej.Pozostałych Internautów przepraszam,ale to było li tylko do tychże adresowane.pzdr.Andrzej Skucha
  • #175 Gość [FORUM DLA NORMALNYCH]
  • 23.11.2010 18:37
Komentarz został usunięty przez adminstratora.
  • #176 Gość [Jednaka Skucha ma ]
  • 23.11.2010 19:15
porządniejsze zęby niż jeden inżynier i Wasz nowy radny. I to mimo, że jest prawie 2 razy starszy .....
  • #177 Gość [a czy]
  • 23.11.2010 19:31
skucha pogratulował erk wygranej? słyszałem że tak.
  • #178 Gość [do lasu]
  • 23.11.2010 19:38
skucha nie podniecaj się, wszyscy normalni wiedzą kim jesteś
  • #179 Gość [rumianka]
  • 23.11.2010 20:54
p. Rogala tak trzymać
  • #180
  • 23.11.2010 20:54
INFORMACJA RP KWW "R-R-M::w trakcie kampanii wyborczej na tej witrynie doszło do naruszenia czci oraz dóbr osobistych m.in. 2. osób kandydujących,z rekomendacji naszego KWW, do władz rumskiego samorządu.Zawiadomiono o tym rumską policję.Podczas rozmowy telefonicznej - dzisiaj - K-t KP w Rumi poinformował mnie,iż czynności prawem nakazane są w toku.Dodał także,że ma na załatwienie tej sprawy 30.dni.Tak więc cierpliwie poczekajmy.IP autora (autorów) zostanie ujawnione na pewno.I ciąg dalszy nastąpi zgodnie z odnośnymi przepisami prawa,do zapoznania się z którymi odsyłam anonimowych - na razie! - autorów przedmiotowych wpisów.Warto je poznać,zanim popełni się czyn karalny z mocy prawa.W stosunku do innych autorów wpisów naruszających dobra osobiste niebawem zostaną podjęte takież same działania.Rzecznik prasowy KWW 'RUMIA-RUMIANIE-MY" Andrzej Skucha
  • #181 Gość [Andrzej36glosow]
  • 23.11.2010 21:05
A mial juz sie nie wypowiadac na tym niszowym portalu :) Widocznie nigdzie indziej takiej mozliwosci nie ma... :-) Czekamy na ten sadny dzien, kiedy laskawie zacznie je ignorowac ;-)
  • #182
  • 23.11.2010 21:09
PRYWATNIE: w dniu jutrzejszym kieruję - jako obywatel - do Prokuratora Generalnego w Warszawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa niegospodarności a także w zw. z art.231 kodeksu karnego przez burmistrza Rumi Elżbietę - Kończak.Podstawą zawiadomienia jest Postanowienie Prezesa NIK z dnia 16 XI 2010 roku zatwierdzające uchwałę KO NIK - Delegatury w Gdańsku z dnia 26 X 2010 roku...Tyczy to się "...sprzedaży wybranych nieruchomości z gminnego zasobu nieruchomości miasta Rumi.Kontrola dotyczyła bezprzetargowego zbycia nieruchomości ... o pow. 600 m.kw. ,położonych w Rumi u zbiegu ulic Sawickiej i Sobieskiego ..."."NIK NEGATYWNIE OCENIA DZIAŁALNOŚĆ URZĘDU W SKONTROLOWANYM ZAKRESIE..."Andrzej Skucha
  • #183 Gość [janka]
  • 23.11.2010 21:13
ludziom to się nudzi na emeryturze...
  • #184 Gość [hehe]
  • 23.11.2010 21:27
Skucha straszy... buahaha
  • #185 Gość [czy]
  • 23.11.2010 21:33
skuchę też można podać do sądu czy jest ubezwłasnowolniony i ma żółte papiery?
  • #186 Gość [Nina.]
  • 23.11.2010 21:46
Czytając o nim,słuchając o nim wcale nie byłoby mi do śmiechu.Pamiętam go sprzed osmiu lat chyba.Ten facet średniego wzrostu,raczej szczupły ma cholerną wolę walki.Coś w niego wstąpiło gdy od dołu do góry obsztorcował na zebraniu Różańskiego i Senyszyn a także Jarugę - Nowacką w roku 2002.Byłam na tym zebraniu.Był wtedy szefem największego (prawie 100 osób)koła SLD,rzecznikiem prasowym,pewnym kandydatem do rady miasta Gdyni ze śródmieścia.Wtedy wygrałby w cuglach,ale też z tego zrezygnował.Na tym zebraniu było chyba ze 150 osób.Wszystkim dech zaparło.A on walił prosto z mostu.Oddał następnego dnia legitymacje SLD.Wtedy w Gdyni było prawie 1800 czynnych członków.Teraz jest może 50.I od tej pory wciąż walczy,walczy.Że mu się chce.Ma chyba charakter.Czy to dobrze.Czy to zle?Nie mnie oceniać.
  • #187 Gość [Powiem tak]
  • 23.11.2010 21:50
dobrze że odszedł z SLD nie chciałbym mieć w partii dalej tego człowieka.
  • #188 Gość [Zresztą ]
  • 23.11.2010 21:52
pewnie to teraz dostał 36 głosów a w wyborach na radnego w Gdyni z tego co się orientuję to 1% głosów więc pewniakiem to on nie jest ten Skucha
  • #189 Gość [Rumianin]
  • 23.11.2010 21:55
Burmistrz wybrany to może po wielu latach zrobi porządek ze skrzyżowaniem ulicy Starowiejskiej (tak wiem że to droga powiatowa) i Wybickiego/Roszczynialskiego gdzie bardzo często dochodzi do kolizji tak jak np dziś (potrącenie pieszego)
  • #190 Gość [Ciekawe jak ]
  • 23.11.2010 22:05
zakończy sie proces Skucha - Chmielewski. Ten o obrazę i niszczenie mienia Skuchy oraz wezwanie Policji? Wezwanie przez pracownika pana Skuchy - Józefa Chmielewskiego, przeciw temuż Andrzejowi Skucha, który jest członkiem, współwłaścicielem SM Janowo i pryncypałem niewdzięcznego pracownika?
  • #191 Gość [Jar.]
  • 23.11.2010 22:21
Stawiam,że te wszystkie procesy wygra.I z Chmielewskim i Kończakową i chyba z tym prezesem sądu okręgowego też.No bo z szefem rady miasta w Gdyni wygrał,ze Szczurkiem też.Idzie jak burza.On chyba nerwów nie ma.A przecież tyle osób potrafił wk...Kiedyś słyszałem,że on tym świetnie się przy okazji bawi.Układa scenariusz,przewiduje co może się zdarzyć i umie wielu zmanipulować.A oni ida jak owce na rzeż.Hipnotyzer czy co?A teraz to chyba Kończakowej zacisnął pętlę na jej szyjence.Ciekawy gośc.Przecież żadnego szmalu z tego nie ma o ile wiem.Że mu sie chce.Jak on to robi?Skąd wie jak to robić w sądach.Przecież przerwał swoje studia prawnicze o ile wiem.Facet zaje...
  • #192 Gość [ala]
  • 23.11.2010 22:21
ciekawe kto za ten proces zapłaci?
  • #193 Gość [ciekawe]
  • 23.11.2010 22:31
ale posty 190 i 191 sa autorstwa skuchy
  • #194 Gość [Kaśka]
  • 23.11.2010 22:45
To tak jest, że ten biedny, stary człowieczek musi sam do siebie pisać i dodawać sobie animuszu :D Nikt biedaka nie chce pochwalić, że taki bojowy... A sprawy ze Spółdzielnią zdaje się wszystkie do tej pory przegrał :)
  • #195 Gość [Ciekawski]
  • 23.11.2010 22:50
Zapłacą przegrani ze swoich prywatnych pieniędzy.A chyba je mają.No bo Chmielewski ma,Kończakowa ma lub może mieć,no a ten prezes sądu okregowego też chyba niezle sytuowany?Kiedyś w Janowie mieszkał podobno.Tylko czy koledzy pozwolę przegrać koledze też sędziemu?No nie wiem. W końcu Szczurek więcej może niz taki Chmielewski czy Kończakowa.I przegrał o dziwo.Jak to będzie z samy,m prezesem.Czy Skucha nie przesadził/I pisze,że proces toczy się.Trzymam za Skuchę kciuki!Ja tam bym z tym prezesem nie ryzykował.Ale mająć proces z prezesem wygrał ze Szczurkiem. Poczytałem sobie trochę o tym Skusze klikając w wyszukiwarce jego nazwisko,imię i Gdynię albo Rumię.
  • #196 Gość [taki portal!]
  • 23.11.2010 23:16
Dopóki anonimowe wpisy na tym portalu nie będą opatrywane adresem IP, Skucha będzie się wypowiadał jako Skucha, fan Skuchy, i życzliwy obserwator Skuchy. Żałosne :D
  • #197 Gość [A.S.]
  • 24.11.2010 07:17
Żałosna to jest obecna sytuacja w Rumi.Jakże żałosny jest administrator zamykający dostęp nawet do komentarzy na witrynie w trakcie kampanii.Parę głosów zapewne przysporzył obecnemu układowi...Odszedł jeden układ przyszedł stary.Nastąpi kontynuacja planów ekipy przegranej w roku 2006.Na czele miasta mamy osobę,która lada moment może stanąć przed Sądem z zarzutami prokuratorskimi.O postaci nowego-starego szefa RM nie warto pisać.I co?Nowe wybory? Te buśki wszędzie się wciskające znowu zobaczymy??No i koszty na pewno spore będą.Sami sobie taki los zgotowaliśmy.W dużej części dzięki manipulacjom i kłamstwom.Mamy to co mamy.Czy jednak wszyscy z tym się zgadzamy?Czy należy się na to zgadzać?Nie zalogowałem się tym razem.Ze zwykłego pośpiechu zresztą.Miałem nie pisać już tutaj.Jednak nie wytrzymałem.I napisałem to co napisałem.Swoje autorstwo potwierdzę za chwil kilka. Andrzej Skucha
  • #198
  • 24.11.2010 07:18
Wpis #197 /A.S./ jest mojego autorstwa.Andrzej Skucha
  • #199 Gość [gdyby]
  • 24.11.2010 08:02
Gdyby nie Skucha to była by tylko znana ta prawda którą prezentują Nasze Sprawy a prezio zarabiał by pewnnie nie 22 a 44tysiące miesięcznie
  • #200
  • 24.11.2010 08:14
Proszę mnie nie przeceniać.Napisał o tym "Dz.B".Patrz naszemiasto.Jak napisano każdy może przeczytać. Normalnie.Czyli - po raz kolejny zresztą - omamiając Czytelników.Ruszam w teren...pzdr.Andrzej Skucha* Ta żałosna postać,o której wspomniano wyżej, sama się niezadługo unicestwi.Coraz częściej nie wie co mówi.A wniosek o skierowanie tegoż na badania do psychologa sądowego leży w Sądzie Okręgowym od ponad pół roku i czeka.Także Mieszkańcy wzywali tegoż do poddania się badaniom,skorzystania z zabiegów u psychoterapeuty.Panią ERK także.I co?Ano NIC!Ech!Tym,że za chwilę dwór da głos jak zwykle nie przejmuję się.Najuprzejmiej..A.S.
  • #201 Gość [Pieszy]
  • 24.11.2010 08:44
Panie AS, stąpa Pan po bardzo cienkiej lini. To że ktoś ma postawione zarzuty prokuratorskie, czy też przez kogo kolwiek złożony pozew są dowy - nie dowodzi jego winy. Pana wypowiedzi informują, że konkretne osoby są winne w sprawach sciganych z urzędu lub powództwa cywilnego. Jednocześnie Pana wypowiedzi jednoznacznie wskazują te osoby(wiec nie mozna powiedziec że podobienstwo jest przypadkowe). Fajnie ze Pan złożył doniesienie, ale od wydania wyroku jest sąd, a nie Pan. Zobaczmy czy te sprawy dotra wogóle na wokande, bo jezeli nie dotra to Pan może zostać pociągnięty do odpowiedzialnosci.
  • #202 Gość [Pieszy]
  • 24.11.2010 08:55
Zobaczcie na Sopot! Są zarzuty, ale i przez cały czas kandencji była i jest rozbudowywana marka Sopotu. W poprzednim betowonowo rodzinnym układzie rady miasta Rumi - Poprostu wszystko było blokowane by zbudować sobie na tym program na wybory zamiast działac dla społeczeństwa. Jedyny żal jaki mam do Pani Burmistrz, to widoczna nie kompetencja w wielu działach urzędu, brak profesjonalizmu i bierzącej wiedzy. Nie chodzi by ktoś miał nie wiadomo jakie papiery i tytuły naukowe, ale tylko o to by ktoś był na tyle mądry i zaangazowany w to co robi - by w naszym miescie żyło się lepiej.
  • #203 Gość [Skucha]
  • 24.11.2010 08:56
pomawiasz! Manipulujesz, ale nie odnosi to zadnych rezultatów. całe 36 głosow dostałes w wyborach. Pogratulowałes juz ponad 10000 głosów Pani Elżbiecie? Kultura tego wymaga Panie Andrzeju...
  • #204 Gość [do 203]
  • 24.11.2010 09:10
kto manipuluje raportem NIK czy lustracją w sp-ni ?Tu na forum były głosy że miało to wpływ na decyzję,a specjalista od układów sp-nia ,gospodarność ,PO zisy i nie wiadomo co jeszcze a efekty najlepiej ocenić po oświadczeniach majątkowych!
  • #205 Gość [Gnom]
  • 24.11.2010 10:46
ja sądzę iż zagalopowałes się 204 rumianie wybrali i Twoje gadanie niestety nic tu nie zmieni. Lepsze Gospodarność niż Samorządnosc. Bo Z kolei Skucha ma tak nieprawdopodobne parcie na władze - w Gdyni probował nie udało się, w Rumi probuje też się nie udaje (36 głosów raptem otrzymał) - złe ma metody ten człowiek bo tylko jątrzy.
  • #206 Gość [Gnom]
  • 24.11.2010 10:48
O ile Naskręt był dobrym kandydatem na burmistrza miasta Rumia o tyle Pan A.S. spowodował, iż wiele osób na niego nie zagłosowało. Moim zdaniem to główny powód tego że był ostatni w wyscigu o fotel burmistrza miasta. Bo kto chciałby aby burmistrzem była osoba która ma w swoim stowarzyszeniu ludzi którzy tylko szukają dziury w całym i nie mają tak naprawde zbyt wiele do zaoferowania.
  • #207 Gość [Marlena.K]
  • 24.11.2010 10:48
Nie ma czego gratulować , głosy zdobyte na oszukiwaniu wyborców, kłamstwach, zadymie szkolnej nr 1 . Brak świadomości w narodzie rumskim , to efekt oglądania tel. chopin i czytania gońca rumskiego pozdrawiam!
  • #208 Gość [A Moja Rumia]
  • 24.11.2010 10:54
właściwie ICH Rumia, ma CENZORA. Dlaczego??? Bo Raport NIK o NIEGOSPODARNOŚCI Elżbiety Kończak jest dostępny,lecz Moja ICH Rumia UNIKA opublikowania go. Czy to nożyce Chmielewskiego?
  • #209 Gość [do gnoma]
  • 24.11.2010 10:55
O jakich rumianach ty piszesz ?, ci co wybierali to zaledwie maleńka cząstka wyborców uprawnionych do głosowania!W dodatku , w przewadze namiętni wybieracze PO.Warto się również przyjrzeć LUDZIOM SPOD SZYLDU PO, ZWŁACZA ICH OŚWIADCZENIOM MAJATKOWYM, a właściwie kłamstwom jakie tam szczególnie jeden pisał( niejaki Jan D)! Pozdrawiam Józef N
  • #210 Gość [Gnom]
  • 24.11.2010 10:56
Raport jest niekompletny, bez podpisow. Oszukac mieszkancow to chciała Samorzadnosc mamjac ich jakims projektem zrobienia z Rumi powiatu co ejst o czywiscie nierealne. Pozdrawiam
  • #211 Gość [DO GNOM]
  • 24.11.2010 11:04
Jakich podpisów ? chyba Kończak , wątpie żeby tak od razu go chciała podpisać!!!!Ale zmusza ją do tego:)pozdro ! Fua
  • #212 Gość [Gnom]
  • 24.11.2010 11:06
Jeżeli mamy gdybać to poczekajmy szydło wyjdzie z worka, a prawda obroni się sama.
  • #213 Gość [do 209]
  • 24.11.2010 11:08
O tych Rumianach ktorzy stanowią blisko 50% uprawnionych do głosowania. I taka jest przewaga wybieraczy PO że chodzą na wybory w przeciwieństwie do wybieraczy PiSu ktorzy siedzą w domach. Trzeba było namawiac do głosowania a nie teraz narzekać.
  • #214 Gość [wyb. sam.]
  • 24.11.2010 11:08
Gnom a ciebie kto o mamjił?? Gospodyni nie gospodarna czy POpaprańcy z kłamstwem zamiast ośw. majątkowego?!!!Czy ty naprawdę myślisz , że w Rumi mieszkają sami nie myslący????
  • #215 Gość [do #208]
  • 24.11.2010 11:09
a czy ów raport został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej? Jeśli nie - trudno mówić o oficjalnych wynikach kontroli (za TTM http://www.telewizjattm.pl/index.php/odtworz,2010-11-23,02)
  • #216 Gość [Waldi z Janowa]
  • 24.11.2010 11:12
Świadkowie z gospodarności to nawet PO DOMACH CHODZILI I NAMAWIALI DO GŁOSOWANIA !!
  • #217 Gość [cibik]
  • 24.11.2010 11:25
Jakie będą rządy zobaczymy,i te wszystkie inwestycje drogowe szczególnie w Starej Rumii o których mówiła Burmistrz wczoraj w radio Gdańsk czy będą zrealizowane bo jak wspomniała koalicja jest mocna od przed wyborów i nie ma problemów będą realizowane z ekipą nowych radnych.Czas wszystko naświetli.
  • #218 Gość [Sagan]
  • 24.11.2010 11:28
W Gdyni WYBIERACZE PO nie chodzą na wybory- 6% POparcia.Tam spora większość mieszkańców wie , że w wyborach do samorządów nie wybiera się działaczy PO linii partyjnej sterowanych z Warszawy ale ludzi z samorządów bez szefów w Warszawie!!!!
  • #219 Gość [do cibik]
  • 24.11.2010 11:35
Poprzednia rada chciała budować drogi w StarejRumi i kilka zbudowała: Mostowa, Lipowa, Swiętopełka , Różaną.A teraz Kończak sobie te zasługi przypisuje, no cóż taki ma kłamliwy styl ta pani!!Cierpliwość nasza mieszkańców Starej Rumi też może się wyczerpać!! poczekamy i rozliczymy!!
  • #220 Gość [cibik]
  • 24.11.2010 11:59
Dziękuję gościowi 219 to znaczy że nie jestem sam w postrzeganiu budowy dróg przez Burmistrz w Starej Rumi.Poczekamy i rozliczymy
  • #221 Gość [do 219]
  • 24.11.2010 11:59
"Chciała" - Piekło jest usłane chęciami! Jakoś rada wyspecjalizowała się w uwalaniu pomysłów Burmistrz gdyż jak to powiedział jeden z radnych: rada jest od myslenia i uchwalania, a burmistrz od robienia...
  • #222 Gość [do 221]
  • 24.11.2010 12:07
Chyba się nie rozumiemy, ? dzięki poprzedniej Radzie Miasta w Starej Rumi SA ULICE!!Mostowa, Lipowa, Różana, Świetopełka itd!, których Kończak nie chciała budować i okłamywała nas mieszkańców, twierdząc , że się nie da!!Co do stwierdzenia -wyspecjalizowała sie w uwalnianiu pomysłów burmistrz!!- To p. burmistrz miała jakieś pomysły??Bo ja myślałam że specjalizuje się w kłamstwach!!i pomówieniach!Sabina
  • #223 Gość [ej]
  • 24.11.2010 12:24
a mnie Ci z samorządnosci zaadywali na ulicy hahaha
  • #224 Gość [na forsie ]
  • 24.11.2010 12:35
siedzący Medyk, dostał w d..ę. Wygrał Józef Ch. alias 22.000 i jego podopieczna Foka
  • #225 Gość [cibik]
  • 24.11.2010 12:42
Inwestycię którą rozpoczeła poprzednia Rada Miasta w Starej Rumi nie została ukończona.Powtarzam dokumentacja i kasa na kanalizację burzową i utwardzenie ul.Chełmińskiej i dalej jest.Zobaczymy co na to nowa Rada Miasta.POczekamy tyle brneliśmy w błocie więc jesteśmy cierpliwi.
  • #226 Gość [skucha 36]
  • 24.11.2010 13:32
skucha dlaczego na ciebie zagłosowało tylko 36 osób ? to skandal !!!! Złóż przeciwko pozostałym wyborcom pozew za to że nie głosowali na ciebie. DO SĄDU Z NIMI, NIECH WIDZĄ Z KIM MAJĄ DO CZYNIENIA. Żeby nie wybrać takiego s.....a - to skandal !!!!!!!
  • #227 Gość [do 223]
  • 24.11.2010 13:38
ej co ci robili zaadywali?? a ty 224 nie zazdrość forsy innym tylko sam weź się do roboty!!!
  • #228 Gość [do 227]
  • 24.11.2010 13:39
a na ciebie ilu głosowało???zyro!!hłe hłe
  • #229 Gość [Zyta]
  • 24.11.2010 13:47
Chełmońska jest nie ważna , trzeba budować pałac pt. Szkoła nr 1, 9mln , to stanowczo za mało???? U ministra była interwencja, trzeba dać jeszcze 9mln minister kazał i rzecznik niedorzecznik kazał dodać jeszcze 2 mln.A co mamy rade , damy radę!!!!
  • #230 Gość [Ponieważ wariat ]
  • 24.11.2010 13:56
na swobodzie największą klęską jest w przyrodzie” - dlatego lepiej rozumiemy zgubne następstwa sytuacji, kiedy wariat nie tylko jest na swobodzie, ale piastuje stanowisko, dajmy na to, radnego-prezesa
  • #231 Gość [Chmielcia]
  • 24.11.2010 14:04
Radny prezio chyba nie jest już taki pewny swego bo startował z P-ŁO , a wyborcy tam skreślają pierwszego bez patrzenia na nazwisko!
  • #232 Gość [Bzdecik]
  • 24.11.2010 14:44
Pisanina,że popatrzymy i zrobimy co należy to można sobie w bajki włożyć.TRZEBA BYŁO IŚĆ NA GŁOSOWANIE W WIĘKSZEJ ILOŚCI A NIE W DOMACH SIEDZIEĆ I POTEM MĘDRKOWAĆ.CHCIELI SAMI NO TO MAJĄ.Durnowate z ciemnogrodu.Tfu!!
  • #233 Gość [ciekawy]
  • 24.11.2010 15:45
Kolega rozwalił auto na dziurze w Rumi - były dziury i coś tam urwał, rozwalił miskę olejową - miasto jako właściciel jest odpowiedzialne za drogę - więc zgłosił sie do baby o odszkodowanie i zwrot kosztów naprawy - no i miał spotkanie z panią burmistrz... to mu powiedziała, że powinien znać topografię dziur na swoim osiedlu i niech ją poda do sądu udowadniając, że to ona tą dziurę zrobiła. Taką oto osobe wybraliscie! Żenada.
  • #234 Gość [nie konfabuluj]
  • 24.11.2010 15:47
kolego...
  • #235 Gość [do #233]
  • 24.11.2010 16:02
Fajna bajeczka, ale kolego spóźniłeś się...Już jest po wyborach. Sądząc po wypowiedziach niektórych osób to znajdzie się jeszcze wielu scenarzystów komediowych...
  • #236 Gość [Niebajkopisarz]
  • 24.11.2010 16:49
PREMIERA TRAGI-FARSY-KOMEDYI pt.Zgoda dla ..." NIEBAWEM POD ROBOCZYM TYTUŁEM:"I sesja Rady Miejskiej .... - TO POPEERELOWSKA NAZWA TEGO ORGANU SAMORZĄDOWEGO OD XX LAT...JEDYNA W POLSCE! - nowej kadencji.".Pewna postać wrócina krzesło,które przez 4. lata ogarniała smętnym spojrzeniem.Jak wieść gminna niesie długo tego miejsca zajmowała nie będzie.oSOBA to celna nazwa tej postaci,prawdaż?PAN nie pasuje mi do tej oSOBY. Burmistrz pod ścianą się rozkokosi z dworem swym.Zapewne też na bardzo krótki okres.Nie będzie czuła na plecach spojrzeń ją piekących.Ale każdy jej ruch będzie obserwowany.Każdy napitek noszony ze sobą,często w drżących dłoniach, będzie obwąchiwany.Także ona sama i to cała.Alkomat samorządowy będzie zawsze pod ręką.Nie podpiszę się bo mi się po prostu ... nie chce.To czy zbieżność okoliczności przyrody jest przypadkowa czy też nie pozostawiam bywalcom tej witryny.No to najurzejmiej...start!
  • #237 Gość [NIK ]
  • 24.11.2010 17:19
http://www.samorzadnosc-rumia.pl/aktualnoci/165-informacja-o-decyzji-nik
  • #238 Gość [NIK]
  • 24.11.2010 17:20
1.4. Zbycie działek nr 231/9, nr 231/10 oraz nr 232/5 za łączną kwotę 170.800 zł, tj. 284,67 zł za 1 m², w sytuacji gdy Urząd wydał decyzję 142/2005, zgodnie z którą na działkach nr 231/9, nr 231/10, nr 232/5 i nr 232/6 można było wybudować stację paliw, NIK uznaje za działanie niegospodarne. Przy uwzględnieniu najniższej ceny (801,92 zł za 1 m²), spośród 4 transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości z przeznaczeniem pod budowę automatycznej stacji paliw, dokonanych w 2005 r. na terenie Rumi, Redy oraz Gdyni, możliwy do uzyskania przychód Gminy ze sprzedaży działek nr 231/9, nr 231/10 oraz nr 232/5 po takiej cenie, byłby wyższy co najmniej o 310.352 zł.
  • #239
  • 24.11.2010 18:20
Paranoja. Zamiast się użalać (każdy po kolei), że wybrali tego, nie wybrali tamtego, będzie źle, apokalipsa, koniec świata, zabierzcie się do roboty, bo jest jej w Rumi sporo. Nie oczekujcie, że powstanie drugi Kraków za dwa dni. Polskie prawo na to nie pozwala. ;) Wszystko tutaj wymaga czasu.
  • #240 Gość [Józef]
  • 24.11.2010 18:26
Mistrzyni intrygi i kłamstwa wspólnie z żoną funkcjonriusza SB zrobiły cyrk na całą Polskę aby pokazać jakich to złych radnych nie kochających dzieci ma w Radzie .Omamiła nawet Honorowego obywatela ks.prof.Henryka Skorowskiego i jego brata Jerzego , który prowadził pierwszą kontrolę i nie dostrzegł uchybień prawie 5 lat zamiatania pod dywan i wreszcie protokół zgodny z prawdą ,która od 5lat jest znana dla średio inteligentego obywatela ale nie dla prokuratorów PR w WEjherowie mam nadzieję ,że Pani Julia Pitera naprawdę zainteresuje się tym tematem bo Pani ERK ma poparcie i tworzy koalicję z PO .
  • #241 Gość [Notek]
  • 24.11.2010 18:42
Czemu tylko pyszczycie?!Napiszcie do Pitery.Napiszcie do premiera.Na to odwagi trzeba.Na to trzeba samozaparcia.A większość to zapyziałe gamonie,chodzące i stękające,gawno robiące i narzekające.Zapyziałe towarzycho wybrało to co wybrało.No to męczta się ze swoimi idolami sami.A oni łapki zacierają i z głuptaków się wyśmiewają.Krążyć zacznie zloty piniądz.Zacznie,zacznie...Głupotak to taki ptak,chyba morski.Tutaj jak tam kto sobie chce.
  • #242 Gość [jozef 2]
  • 24.11.2010 18:48
ta kadencja bedzie o wiele trudniejsza ,gdyz po wywrotce Wasko /tak to widze' bedzie trzeba powtorzyc przetarg na 1 ; brak bedzie pieniedzy - bo cegielniana , zadluzyc sie nie mozna wiecej ,nie ma na kogo zwalic - sprawdzi sie stare powiedzenie ,ze jak chcesz komus dopiec to daj mu wladze i odpowiedzialnosc.
  • #243 Gość [czytalem]
  • 24.11.2010 19:19
Czytalem to pismo NIk. No i co? Zalecają żeby wprowadzić mechanizmy kontrolne żeby uniknąć problemów w przyszłości. I TO WSZYSTKO. Gdyby rzeczywiście byłaby to afera, z urzędu skierowaliby sprawe do organów ścigania. Cała ta "afera" to nie afera. Załosne Klawitery, Skuchy, Żurki... syndrom odrzuconych frustratów.
  • #244 Gość [do #243]
  • 24.11.2010 19:43
Masz absolutną rację. Dorzucić do tego towarzystwa należy jeszcze osobę Reclafa, który mimo, że dostał się do powiatu to i tak łyżkę dziegdziu tu dorzuca.
  • #245 Gość [heheheh]
  • 24.11.2010 19:44
Kiedyś na mtk.pl był tzw. "atak klonów" ktoś sam pisał i sam sobie odpisywał. A teraz przeanalizujecie posty kto używa wyrazów zakończonych np. : CZEMUŻ, NIEPRAWDAŻ, TEMUŻ, OBYWATEL, OBYWATELKA...itp. Fajnie gdyby jakiś admin włączył choćby końcówki adresu IP, lub hosta. Sądzę, że byłoby z czego się pośmiać
  • #246 Gość [Na sfałszowane ]
  • 24.11.2010 19:49
uchwały zarządu s-ni i na radnego - prezesa - DAJCIE IM RZĄDZIĆ
  • #247
  • 24.11.2010 20:27
Krótko i akuratnie,bo mam taki kaprys i prymkowatych anonimów chcę sprowadzić tam gdzie ich miejsce.Czyli do PARTERU.Chociaż ONY i tak tego nie "zrozumią".("Piszem ichnim jenzykiem żecz jasna.")(Rzeby zrozómiały.)#243: do aktów prawnych NIK dotyczących odsyłam.Co NIK może,do czego została powołana,jakie ma uprawnienia...I jeżeli "łon"/"łona"/ to "zrozumi" to takiego bzdeta więcej nie napisze.#245: do analizy stylistyczno - słowotwórczej daleka jeszcze droga.Te wywody to tzw."domniemanologia stosowana" OSOBNIKA HOŁDUJĄCEGO SPISKOWEJ TEORII DZIEJÓW.Kuurrrttyynnnaa!!cdn...
  • #248 Gość [Ale może ]
  • 24.11.2010 20:32
te uchwały nie były sfałszowane? Może to zwykła pomyłka? A może nie? A zresztą kto to wie? Chyba tylko sam "fałszerz"?
  • #249
  • 24.11.2010 20:38
A 30 XI lu 1 XII bęDzie 1. sesja Rady MIEJSKIEJ Rumi.aUTOR PISZĄCY O TYM MA RACJĘ.NAWET MIEJSKA KOMISJA WYBORCZA MIAŁA Z TYM PROBLEM I NA POCZĄTKU KAZAŁA POPRAWIAĆ Z RADY MIASTA NA RADĘ MIEJSKĄ.W KOŃCU RĘKĄ MACHNĘŁA.NOWI-STARZY RADNI BĘDĄ,CAŁKIEM NOWI TAKŻE.I WIERNA PUBLICZNOŚĆ TAKŻE.Będa tzw "antrakcje",będą tabliczki rzecz jasna,będzie alkomat samorządowy,może osławiona (świeżutka!)KOŚĆ wołowa dla józefa ch...I odbywać się to będzie w powadze i dostojeństwie.A,że w zaułku będzie zapewne czaiła się straz dworska i tzw. policja rumska, które mają w nosie nawet Konstytucję RP (do czasu,do czasu!!!)to wcale mnie nie przeraża.Ja prawa nie złamię. Oczekuję,że to w/w je złamią.I zostaną osądzeni i osadzeni tam gdzie należy.I to by było na tyle.Andrzej Skucha *Najuprzejmiej zapraszam dworską świtę do bełkotu.A.S.
  • #250 Gość [Józefowi Ch. ]
  • 24.11.2010 21:00
proponuję dać ....... podwyżkę. Na blankiecie formatu A3 .... Pan Skucha nie tylko to potrafi, ale jako spółdzielca jest i hojny? Przecież z Józefem Ch. właściwie się zrośli - niczym dziura z łatą. A pan Józef Ch. na pewno z radością ten finansowy awans przyjmie. Ostatecznie nie od diety radnego tak potłuściał ...
  • #251 Gość [Hi hi to]
  • 24.11.2010 21:29
Ahuks zażąda 25.000 zł/m-c? Józek się nie obrazi?Bo z tej kości nie był zadowolony.Ciekawe, czy z podwyżką będzie się obnosił?
  • #252 Gość [Obs.]
  • 24.11.2010 21:45
don józefo będzie miał teraz dodatkowy dochód około 2.300 zł/miesięcznie.NETTO!Bo to dieta!No bo przewodniczącym będzie przecież.Jeżeli sesje będą od 13.00 to za dwie godziny 200 zł od swoich poddanych ze spółdzielni łyknie i nie zadławi się.Na zakąskę z kawioru (sporą!) wystarczy. Może Kubina,Piątkowski czy Rachwald sobie skubną kruszynkę. Kubina lubi na darmowe rauty biegać.Oj lubi. Kochający go bardzo członkowie SM Janowo ochoczo na to przystaną. Rocznie to 2200 w prezencie od nich za jego na sesjach samych bywanie.Tak jak poprzednio.Przez lat kilkanaście.To tysięcy kilkadziesiąt za ...damski ...!Tak go kochają.I szczodrze wynagradzają.Ze mna na czele.Bo - chcąc nie chcąc - muszę.Do czasu don józeffo.Do czasu.Nie logowałem się.Ale podpisuję się.A co mi tam.
  • #253
  • 24.11.2010 21:52
pzdr. omamionych członków - właścicieli(?)przez swego ukochanego jedynowładcę SM "Janowo",wręcz go uwielbiających i kochających bardzo,bardzo,bardzo...A może petycję do tzw. rady nadzorczej podpisać o podwyżkę?No bo te ca 22.000 zl/mies. to stanowczo za mało!Za tyle pracy i serca.No to od jutra proponuję zacżąć.Kubina i Rachwald z listą będą ochoczo biegali.Może i dr Piątkowski się podłączy?Żeby przed świetami miał godziwą pensyję ten Wasz bożyszcze!I będzie mówił:SPÓŁDZIELCY TAK ZDECYDOWALI... Andrzej Skucha
  • #254
  • 24.11.2010 22:02
W procesach toczących się p-ko J.Ch. chyba zażądam kilkudziesięciu tysięcy złotych od niego dla siebie.To on za mój czynsz przez lat kilkanaście będzie wtedy płacił. Coś wyrwać mu trzeba przecież z tej mojej krwawicy!!Dobrze sobie wymyśliłem?A reszta osób,która nie chce bronic swojego dobrego imienia i czci niech (swoją bezczynnością !) na jego brewerie przyzwala.To wymyśli jeszcze coś gorszego!Najuprzejmiej.To nie moja sprawa zresztą.Andrzej Skucha.**Radca prawny SM "Janowo" niech nie zapomni moich wpisów po raz kolejny - nielegalnie zresztą - przedłożyć Sądowi.Tejże nie pozdrawiam.Bo nie pozdrawiam.A.S.
  • #255 Gość [Michał]
  • 24.11.2010 22:03
http://rumia.naszemiasto.pl/artykul/670592,raport-nik-burmistrz-rumi-popelnila-niegospodarnosc,id,t.html - POLECAM :)
  • #256 Gość [Jan Oborniak - fan A]
  • 24.11.2010 22:04
Panie Andrzeju czy mógłby Pan jako osoba niemalże publiczna powiedzieć nam jakie jest Pańskie źródło utrzymania i w jakiej kwocie miesięcznie się ono kształtuje ? Burmistrzowa upubliczniła swój stan posiadania i ja Pana zapytuję z czystej ciekawości o Pański stan posiadania oraz dochody. Serdecznie pozdrawiam.
  • #257
  • 24.11.2010 22:19
#256 anonim mimo jakiegos tam imienia i nazwiska.Wskazuje na to słowo:GOŚĆ.Ale zareaguję:otóż NIE jestem osoba publiczną w świetle obowiązujących przepisów prawa,z którymi można się zapoznać.Ba!Wręcz należałoby zanim takowe pytanie chce się zadać.Działalność publiczna a osoba publiczna to dwa rózne pojęcia.I z tego względu NIE muszę na nie odpowiadać.Mógłbym rzec:trzy kroki w bok od mich dochodów.Ale nie uczynię tego.Wrodzony takt i kultura nie pozwalają mi na to.Najuprzejmiej.Równie serdecznie pozdrawiam...anonima.Chyba po raz pierwszy w życiu to czynię.Bo adresatem jest ktoś,kogo nie ma.Ale niech tam! I tyle.Andrzej Skucha
  • #258 Gość [Agata]
  • 24.11.2010 22:20
skoro NIK stwierdził, iż burmistrz naraził miasto na straty to chyba oczywiste że człowiek honoru zrzekłby się mandatu burmistrza, to że mieszkańcy wybrali wynika z ich faktycznej niewiedzy o rzeczywistym gospodarowaniu burmistrz w mieście, moim zdaniem każda zmarnowana złotówka przez burmistrz powinna być rozliczona a niegospodarność stwierdzona przez NIK powinna przede wszystkim spowodować usunięcie tej pani ze stanowiska, jeżeli zaś za takie postępowanie na szkodę miasta jest niekaralne - to żyjemy w państwie gdzie nie istnieje żadne prawo i warto zastanowić się czy słynna wypowiedź nie niesie trochę racji "Polska to dziki kraj". A zatem mieszkańcy oczekują od instytucji tego państwa respektowania prawa
  • #259 Gość [kramowy]
  • 24.11.2010 22:33
a mi sie najbardziej podoba to,ze burmistrz sciaga haracz od kierowcow w postaci mandatow za przekroczenie predkosci pod pozorem dbania o bezpieczenstwo :))) i sie niewiele zmieni "Lubie to!"
  • #260 Gość [Rees]
  • 24.11.2010 23:03
Agata pierd... głupoty od kiedy NIK decyduje czy ktoś jest winny czy nie, to jest po części instytucja polityczna, od decydowania czy ktoś jest winny czy nie jest NIEZAWISŁY SĄD. Naucz się raz na zawsze
  • #261 Gość [Niektórzy pytają]
  • 25.11.2010 05:41
jakie jest źródło utrzymania pana Andrzeja Ahuksa? Odpowiadam: źródłem utrzymania radnego i prezesa Józefa Chmielewskiego jest: 1. - dieta radnego ca 800 - 1200 zł/m-c, 2. - pensja ca 22.000 zł / m-c, wypłacana mu przez biednych członków Spółdzielni. Być może są jeszcze inne źródła, ale tych na BIP nie ujawniono. * - od-do - w zależności od ewent. przynależności do komisji, * - ca - np. razem ze składkami ZUS itp.
  • #262 Gość [Niezawisłe sądy]
  • 25.11.2010 05:43
chyba nie w III RP? Zwłaszcza, jak wszyscy sędziowie wyłączają się z prowadzenia sprawy, bo znają męża wiceprezes s-ni? Albo uznają, że sfałszowana uchwała jest wiarygodna, a oryginalna i pierwotna jest sfałszowana?
  • #263 Gość [Księgowy]
  • 25.11.2010 08:15
Ośw.mająt. za 2009 rok Józefa Chmielewskiego:1.Praca w SM "Janowo" = 209.949,92 b-tto (SM opłaca za J.Ch. ZUS ca 3.500 zł/mi-c,inne należności do Skarbu Państwa); 2.Wynajem 2 mieszkań oraz = 27.200 zł b-tto;3.Dieta radnego 8.173 / rocznie netto.Obecnie jako przewodniczący najprawdopodobniej otrzymywał będzie dietę ca 1600 zł/m-c netto (ca 23.000 rocznie).Za pobyt na każdej sesji w czasie pracy w SM "Janowo" ca 300 zł/m-c zapłacą członkowie SM "Janowo".Dieta radnego stanowi rekompensatę m.in. za utracone zarobki.Zakład pracy udziela na sesje urlopu bezpłatnego.Rada nadzorcza SM "Janowo" tłumaczyła, że J.Ch. ma nienormowany czas pracy i za czas pobytu na sesji pobory nie są umniejszane.R M Rumi powinna podjąć Uchwałę,żeby m-czna dieta J.Ch jako przewodniczącego wynosiła min. 3000 zł/m-c.Tyle miał np. przewodniczący RM w Gdyni w ub. kadencji.
  • #264 Gość [wyborca]
  • 25.11.2010 08:20
Bronisław Komorowski otwiera nową kartę w dziejach dialogu państwa i Kościoła, niestety, niechlubną - akcentuje "Nasz Dziennik". Prezydent uzurpuje sobie prawo do recenzowania nauczania biskupów, pcha się na ambonę . Już niedługo kazania, które mają zostać wygłoszone podczas mszy świętej z udziałem prezydenta RP, będą musiały zostać najpierw zweryfikowane, a może nawet napisane przez służby prasowe Bronisława Komorowskiego. Jak daleko głowa państwa może posunąć się w ingerencji w nauczanie głoszone przez duchownego z ambony?
  • #265 Gość [popieram Agatę]
  • 25.11.2010 08:31
Jeżeli ktoś ma choć odrobinę honoru i wie , ze złapano go na niegospodarności, powinien nie kandydować na stanowisko burmistrza!Jak widać pani niegospodarna nie dość , ze nic sobie z tego nie robiła to jeszcze w sposób bezczelny i kłamliwy oczernia byłych radnych! .A żeby tego jeszcze było mało- ich zasługi podpinała POd siebie! Orkan
  • #266
  • 25.11.2010 08:32
#262 oszukał opinię publiczną.Nieładnie.Należy doczytywać a potem pisać.Prawdę i tylko prawdę.J.Ch. (sykofantem zasadnie zwany)może się obrazić,że go tak nisko pod względem finansowym wynagradza.Ma więcej od premiera RP?MA.I o to właśnie idzie!Jest najlepszy i basta.Wracając do sesji w obecnej kadencji.Tak sobie pomyślałem:jeżeli np. podczas tychże będę sobie stał w odległości np. 4. metrów od stołu prezydialnego w czasie tychże to czy przewodniczący RM będzie miał prawo nakazać mi,żebym tam nie stał?Ano spróbuję.Wezwie straż i policję.Czy nie wezwie?Oto jest pytanie.Wynik wyborów w Rumi jest w-g mnie paranormalny.To dlaczego ja nie mogę także zachowywać się inaczej niż standardy to przewidują?I cały czas patrzeć z bliska władzy na ręce?No i w twarzyczki oraz oczęta tychże? A wycie sfory niech sobie będzie.Dynda mi to i powiewa.Co mi tam!Za to "dynda" przepraszam. Andrzej Skucha
  • #267
  • 25.11.2010 08:34
Winno być:"... w czasie ich trwania..."przepr.A.S.
  • #268 Gość [skucha 36]
  • 25.11.2010 08:51
skucha sam jesteś paranormalny ? jad ci z pyska kapie, tylko się nie oblizuj bo sie własnym jadem zatrujesz. a leki dzisiaj już brałeś ?
  • #269 Gość [Orkan]
  • 25.11.2010 08:52
Poprzedni przewodniczący Rady Miasta miał dietę w wys. ok 1800zł a radni po ok.700zł.Oczywiście nowa rada miasta zacznie od czego jak myślicie???
  • #270 Gość [Pieszy]
  • 25.11.2010 09:07
Panie AS, skończ waść wstydu oszczędź! Nie wygraliście i pogódzcice sie z tym. Jak najbardziej jeżeli jest Pan świadom jakiś przestępstw proszę o informowanie o ich doniesieniu i tyle... Proszę uszanować wolę wiekszosci która glosowała, gusta w tym polityczne nie podlegają dyskusji. Jeżeli proszę też nie obrażać tych którzy głosowali inaczej niż Pan wymaga, każdy ma prawo do swojego zdania. Jeżeli mysli Pan inaczej to trzeba było przed wyborami zmobilizować swój silny elektorat by poszedł do urn, jeżeli to się Panu nie udało to widać jak silny był to elektorat lub jak dużą miał Pan w nim siłę przebicia i zachęty do walki.
  • #271
  • 25.11.2010 09:12
A teraz:zawiadomienie do Prokuratora Generalnego (kontrola NIK) ślę,żądanie skontrolowania finansów KWW ERK do Komisarza Wyborczego i US plakaty,ulotki bez oznaczenia kto je finansował), do Prok.Okr. o tolerowaniu zagrożeń zdrowia i życia obywateli przez policję i straż miejską poprzez bezmyślne przyzwalanie na umieszczania plakatów wyborczych pod i nad znakami drogowymi.O innych poczynaniach policji(łamiących także postanowienia Konstytucji RP) w Rumi zawiadamiam K-ta Powiatowego Policji w Wejherowie oraz jego zwierzchników.Porządek musi być.A dzisiaj moje kolejne (było to już czynione 2! razy)15.minutowe jednoosobowe protesty obywatelskie pod siedzibami SM,Komisariatu Policji i UM Rumi się odbędą: 13.45 - 14.00 - zarząd SM "Janowo",14.05 - 14.20 - Komisariat Policji,14.25 - 14.40 - siedziba SM, 14.50 - 15.05 - UM Rumi.Zapraszam do czynnego udziału. pzdr.Andrzej Skucha*
  • #272
  • 25.11.2010 09:21
TREŚCI NA TABLICZCE (FORMAT A-3,NA DRZEWCU,DWUSTRONNA): *"BASTA!ŁAMANIU*KONSTYTUCJI RP,PRAW CZŁOWIEKA,TOLEROWANIU PICIA ALKOHOLU W SDK "JANOWO" PRZEZ BURMISTRZA,POLICJĘ,STRAŻ MIEJSKĄ,PRZEZESA SM "JANOWO".*"ELŻBIETO ROGALA KOŃCZAK! USUŃ SWOJE NIELEGALNE PLAKATY!!".pzdr.Andrzej Skucha
  • #273 Gość [Pieszy]
  • 25.11.2010 09:22
Panie AS, jezeli złoży Pan doniesienie o plakatach, to tak samo w najblizszym terminie powiadomię policję o przyczepce zaparakowanej koło przejscia na debogórskiej... bo ja Pana poinfomowałem o fakcie. Natomiast Pan działa w ten sposób ze zbiera Pan to co moze komus zaszkodzic zamiast doradzić pomoc. Nadmieniam że kamera monitoringu miejskiego napewno odpowiednio sfilmowała położenie przyczepki...
  • #274 Gość [ktoś]
  • 25.11.2010 09:31
Panie AS. strasznie zawistny z Pana człowiek. Przegrał Pan to trzeba się pogodzić z tą sytuacją. Jednak jak nic nie pomoże proponuję wizytę u specjalisty-napewno pomoże Panu rozwiązać najważnniejsze Pana probbblemy. A tym najważniejszym jest NIENAWIŚĆ
  • #275
  • 25.11.2010 09:33
Przed rozpoczęciem w/w protestów złożę rzecz jasna pisemne zawiadomienia.Porządek i otwartość działań ku pożytku dobra publicznego przede wszystkim.I znowu w oknach sporo twarzy zdumionych wielu funkcjonariuszy i pracowników w/w instytucji publicznych ujrzę...A ci,którzy będą wychodzili z UM -tak jak poprzednio - twarze swe ostentatycyjnie będą odwracali.Jakież to żałosne.Przyznaję.To co ja robię także.Ale sytuacja jest taka jaka jest.Orwell,Kafka, Durrenmatt zacierają ręce w zaświatach.Oj zacierają.Ich diaboliczny chichot dudni po dziurawych chodnikach i ulicach Rumi.Wpadając w rozliczne kałuże...,potykając się o plakaty umieszczone na i pod znakami drogowymi...A.S.
  • #276 Gość [Pieszy]
  • 25.11.2010 09:34
Panie AS, tak się zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że chyba ma pan dużo kompleksów. Zazdrości Pan komuś że ma takie a nie inne zarobki, że ktoś został wybrany do rady. Wie Pan dla czego ja osobiście Pana i LN nie wybrałem, pomimo tego że w wielu kwestiach z ERK sie nie zgadzami i uważam że zle działa... bo i tak mimo swoich błędów jest lepsza od Pana, od osób powiązanych z pewną rodziną i ich układami której przedstawiciele byli też w Państwa komitecie.
  • #277
  • 25.11.2010 09:35
A "napewno" należy pisać NA PEWNO osobno!A.S.
  • #278
  • 25.11.2010 09:40
INFORMACJA NIE JEST TOŻSAMA Z "ZAZDROŚCIĄ".Z logicznym wniosków wysnuwaniem coś nie tak?A o "kompleksach"(co zacz,ich podłoże)poczytać należy w literaturze specjalistycznej.No!A.S.*Nie mmamm czaassu i ochoty na dalsze pisanie tutaj.Bye,bye...A.S
  • #279 Gość [Pieszy]
  • 25.11.2010 09:48
Szanowny Panie AS - Odkiedy to 15minutowe spacery nazywają się protestami, to tylko z korzycią dla Pana, chociaż zastanawiam się po Pana dodtychczasowych wypowiedziach, czy aby tlen nie jest za mocnym dopalaczm dla Pana. Proszę zrobić cos bardziej spektakularnego. np. przykuc się łańcuchem, zacząć głodówkę, odmówić przyjmowania pensji i do tego w ramach protestu włoskiego nadgorliwie płacić wiecej na SM oraz samodzielnie dokanywac napraw w budynkach:D:D:D:D co do podłoża kompleksów, pewnie zwykła zazdrość - w myśl zasady: Oni mają, a ja nie. oni mogą, a ja nie...
  • #280
  • 25.11.2010 09:50
Na ostatek dzisiaj:jak łatwo można manipulować niektórymi tutaj piszącymi...to proszę zerknąć na wpisy.Spowodowałem ich reakcję.Także nakazałem im niejako formę tej pisaniny?T A K!I co?Jak łatwo można manipulować?Zwłaszcza w tak znerwicowanym społeczeństwie.Które niejednokrotnie nie pomyśli zanim coś uczyni lub...napisze?Ech!A.S.
  • #281
  • 25.11.2010 09:53
KAŻDE SLOWO tutaj pisane przeze mnie miało swój cel.I ten cel osiągnąłem.W jakże łatwy i prymitywny - przyznaję to!- sposób.Śmiej się pajacu!...ktoś rzekł kiedyś.A.S.
  • #282 Gość [Pieszy]
  • 25.11.2010 10:00
Szanowny Panie AS, uważa Pan że udało się Panu mnie zmanipulowac... wolne zarty...
  • #283 Gość [Józef N]
  • 25.11.2010 10:02
Józefie 2 no właśnie co z tym Wasko ulubionym inwestorem pani nie gospodarnej??? Czy to nie on buduje naszą wspaniałą znana na cały świat szkołę podstawową nr 1 w Starej Rumi????Czyżby dopiero po wyborach wyszło na jaw , ze ów inwestor nie jest w stanie szkoły wybudować , no chyba że .....
  • #284 Gość [Ktoś!]
  • 25.11.2010 10:05
No to dowalił Ahuks!Z grubej rury!Brawo!!!!Scenariusz zrealizowany w 100%!!!Dowodem wpis Pieszego.Dalej daje się manipulować!Otrząśnij się Pieszy!!!
  • #285 Gość [zezu]
  • 25.11.2010 10:06
Panie Ahuks1, a jaki miało cel pisanie, że już więcej się Pan tu nie udzieli korzystając z zarejestrowanego nicka?
  • #286
  • 25.11.2010 10:18
Wychodząc zerknąłem jeszcze sobie tutaj.I odpowiem dla dobra sprawy:Ano taki miałem cel,żeby TO właśnie pytanie padło.No i co?!Kazałem...to uczynić? Polecenie wykonano!Manipulowałem perfidnie?Tak.No i co z tego?Czy daje to coś do myślenia? Moim zdaniem powinno.Nie będę się dalej pastwił.Wcale mi to przyjemności nie sprawie.Wręcz odwrotnie!Naprawdę!!Cześć!
  • #287 Gość [Pieszy]
  • 25.11.2010 10:25
Czyli przyznaje Pan, że stosuje Pan manipulecję, czyli też można podejżewać że wszystkie Pana wpisy na wszystkie tematy to manipulacja, która może rozmijać się ze stanem faktycznym?
  • #288 Gość [do Skuchy]
  • 25.11.2010 10:26
mnie nie zmanipulujesz niczym. Bez względu na twoje wymiociny...och...wypociny i tak zawsze będę ciebie nazywał pajacem...zresztą jak W I Ę K S Z O Ś Ć tu piszących. Najuprzejmiej (nie dla ciebie)
  • #289 Gość [Stara Rumia]
  • 25.11.2010 10:27
jako mieszkaniec tej części zastanawiam się nad osobą pana Labuddy, tworzył Teraz Rumia, krzyczał że ma dość różnych partii, że to mieszkańcy muszą być w Radzie Miasta a nie partie, i o dziwo, gdy nie wyszło poleciał do PO, startował z partii, stąd wniosek wynika oczywisty, jego interesem było ustawienie własnej osoby a nie ideały które głosił, i drugi wniosek, zasady, honor, uczciwość to cechy nieznane takiemu typu osobom, trzeci wniosek, i takich właśnie radnych obecnie mamy
  • #290 Gość [SOWA]
  • 25.11.2010 10:38
TEŻ SIĘ ZASTANAWIAM NAD TYM RADNYM , DZIWNA OSOBA?Czy ktoś wie co on sobą prezentuje?bo znam go tylko z wzniecania zadymy przy spnr1 !
  • #291 Gość [Jósef]
  • 25.11.2010 10:43
Mistrzyni intrygi i kłamstwa wspólnie z żoną funkcjonriusza SB i z żoną byłego radnego zrobiły cyrk na całą Polskę aby pokazać jakich to złych radnych nie kochających dzieci ma w Radzie .Omamiła nawet Honorowego obywatela ks.prof.Henryka Skorowskiego i jego brata Jerzego , który prowadził pierwszą kontrolę i nie dostrzegł uchybień prawie 5 lat zamiatania pod dywan i wreszcie protokół zgodny z prawdą ,która od 5lat jest znana dla średio inteligentego obywatela ale nie dla prokuratorów PR w WEjherowie mam nadzieję ,że Pani Julia Pitera naprawdę zainteresuje się tym tematem bo Pani ERK ma poparcie i tworzy koalicję z PO .
  • #292 Gość [zezu]
  • 25.11.2010 10:47
Panie Ahuks1 raczej to świadczy o tym, że Pana słowa nic nie znaczą. Mówi Pan jedno - robi Pan drugie.
  • #293 Gość [do zezowatego]
  • 25.11.2010 10:55
umów sie pan z AS W MAC DONALDZIE i sobie pogadajcie PO mesku, a nie trujcie na forum!!!Sowa
  • #294 Gość [skucha 36]
  • 25.11.2010 12:29
do skuchy i tak nic nie dotrze. Objawy braku zrozumienia i prawidłowej oceny rzeczywistości wskazują na zaawansowaną schizofrenię. Niech sobie wyje i wystawia się na pośmiewisko. Jak mu z tym dobrze to jego sprawa
  • #295
  • 25.11.2010 12:30
Jestem!I cóż widzę?Ano efekty mojej podłej manipulacji, bezmyślność bijącą z wpisów co niektórych.W tym kontekście jakikolwiek komentarz dotyczący wyników wyborów uważam po prostu za zbędny.KAŻDA INFORMACJA MA NA CELU NIE TYLKO COŚ TAM ZAKOMUNIKOWAĆ.MA ZMUSIĆ DO JEJ PRZEMYŚLENIA.TAKŻE DO ZAPAMIĘTANIA.SPOSÓB JEJ PODANIA,KONTEKST,KOLEJNOŚĆ SŁÓW,INTERPUNKCJA,RODZAJ CZCIONKI,INNE ZNAKI GRAFICZNE MAJĄ SPOWODOWAĆ ZAMIERZONY EFEKT.TO TAKIE RZUCENIE ZIARENKA,ŻEBY ZAKIEŁKOWAŁO.Ot i cała zagwozdka.Proste? *Z innej beczki:jeżeli coś mi smakuje to sięgnę po to nie raz,nie dwa.*Idę na dyskusję:jeżeli z marszu polubię prowadzącego takową to większość jego słów przyjmował będę za dobrą monetę.Prawdaż?Jeżeli go nie polubię,to nawet to z czym się zazwyczaj zgadzam,będę - choćby odrobinę - negował...Koniec pisania o oczywistych oczywistościach.** DLACZEGO dzisiaj nie było w kioskach "GAZETY RUMSKIEJ"?!! Andrzej Skucha
  • #296 Gość [wikipedia mówi]
  • 25.11.2010 12:49
Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty, która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji. Typowe miejsca działania trolli to grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp. Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w Internecie, w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie. Wypisz, wymaluj Ahuks1
  • #297 Gość [Roman K]
  • 25.11.2010 12:55
Andrzej no jak to czemu? Wybory już za nami to po co wydawać GR na czas? Może znowu za darmo będzie? Wątpie... A co do Twoich manipulacji? Za kogo Pan się uważa za pierwszego manipulanta RP? Zamierzony efekt żeby ziarenko zakiełkowało. Jakby zakiełkowało to byś się Pan dostał do RAdy Miasta, a tak marne 36 głosów. Efekt chyba nie zamerzony? Miało być inaczej? Siliłes się Pan bruździłes, wystawiałes się na nie zrozumienie i śmiech... I co pozostało po wyborach jeszcze większy śmiech z Pańskiego wyniku wyborczego. Czy nie czas pomyśleć Panie Andrzeju, że Pana ruchy nie robią na nikim pozytywnego znaczenia? Zmanipulował Pan chyba samego siebie. Tkwij Pan w swoich układach z "Samorządnością" z Panią Różycką z tegoż stowarzyszenia, a zajedziecie tak daleko jak zajechaliście w tych wyborach, czyli na... margines społeczny.
  • #298 Gość [Roman K]
  • 25.11.2010 12:56
c.d. Czasami mam wrażenie, że pozjadał Pan wszystkie rozumy... skąd ta zawiść, zazdrość? Chorobliwa? Do pracy Panie Andrzeju, a nie do oczerniania... Normalni ludze do sukcesu dochidzą ciężką pracą, a nie awanturami. Najuprzejmiej Andrew.
  • #299 Gość [Roman K]
  • 25.11.2010 12:57
Czyli A.S troll od dziś.
  • #300 Gość [CDN]
  • 25.11.2010 13:11
jego zmyślnej manipulacji ma się całkiem niezle.Robią to czego sobie zażyczył.I kurcze wy to robicie.Szkoda,że facet nie ma forsy.Oj szkoda.No to poobserwuje sobie.Inni też to robią jak zauważyć się da.Jaki finał będzie?Co wy robicie?Opamiętajcie się!Przecież robicie to czego on się spodziwał.Należy goo olać po prostu.Nie ma go,nie ma o nim,nie ma manipulacji!!
  • #301 Gość [Andrjiu zrób sobie]
  • 25.11.2010 13:13
...plakacik formatu A3 "Mam problemy emocjonalne, proszę mnie ignorować, bredzę".
  • #302 Gość [Napisał AS takie co]
  • 25.11.2010 13:17
"#286 Ahuks1: Wychodząc zerknąłem jeszcze sobie tutaj..." NIE OBIECUJ ŻE WYCHODZISZ, JESTEŚ UZALEŻNIONY OD SPAMIENIA TROLLU, ISIEDZISZ TU NON STOP. SIEDZISZ TU CAŁE LATA JUŻ, W KAŻDYM, NAWET NAJBARDZIEJ NIEPOLITYCZNYM TEMACIE POTRAFISZ SIAĆ SWOJE BZDURY. ZAŁÓŻ SOBIE BLOGA I TAM SIE PRODUKUJ-BĘDZIESZ MIAŁ 35 FANÓW. Ojej, caps lock.
  • #303 Gość [do #289]
  • 25.11.2010 14:01
Pan Labuda nie jest czlonkiem PO, jest wciaz radnym niezaleznym...
  • #304 Gość [289]
  • 25.11.2010 14:11
czyli znowu kłamstwo wyborcze , czemu nikt o tym nie wiedział , ludzie głosowali na PO a nie na niego?!!!Pana Lambaddę!!!!
  • #305 Gość [Ala]
  • 25.11.2010 15:22
Dzisiaj widzialam pod Spoldizelnia jakiegos dziwnego czlowieka co robil jednoosobowy strajk? Wiecie kto to? Mialam taka bede z tego typa ze szok.
  • #306 Gość [JP]
  • 25.11.2010 15:35
no i świetnie kolejne 4 lata niepowodzenia ta kobieta nie umie zarządać rumią mieszkańcy janowa nie są za mądrzy mozdrawiam wsg rumia centrum
  • #307 Gość [skucha 36]
  • 25.11.2010 17:09
skucha może być radnym w tworkach, tam czeka na niego 35 podobnych skucholudków
  • #308
  • 25.11.2010 17:25
Przed rozpoczęciem protestu informowałem dyżurnych (KP i SM), oraz SMJ i UM o tym co za chwilę dziać się będzie.I obyło się bez zakłóceń z jakiejkolwiek strony.To 3. (trzeci!)mój protest.Za to samo przed SDK "Janowo"( IV 2010 r.) SR w Wejherowie (Wyrok Zaoczny)ukarał grzywnami i kosztami 5.mieszkańców ( w tym 3. członków-właścicieli SMJ)Rumi.2. z nich tylko przechodziło koło pikietujących. Zostali wskazani przez Józefa Ch. w zawiadomieniu o popełnieniu wykroczenia.Rumska policja sporządziła wniosek o ukaranie.Wyroki wydano zaocznie.Wszyscy złożyli sprzeciwy.Dnia 21 XII 2010 roku o godz. 11.00 ( s. 11)w SR w Wejherowie odbędzie się rozprawa.Oskarżycielem posiłkowym jest SM "Janowo".Wnioski wyciągnijmy sami. Przed w/w instytucjami wolno!!Przed SDK "Janowo" NIE wolno!!A policjanci (wezwani przez J.Ch.) nie nakazywali nam ani razu odstąpienia od pikietowania SDK "J"!!(?????)I tyle.Andrzej Skucha**
  • #309 Gość [hanka]
  • 25.11.2010 17:37
CZY KTOŚ WIE CO Z RADNYM ZARADNYM I JEGO KUMPLEM OD MÓWIENIA NIE BO NIE!!!
  • #310 Gość [Andrew 36]
  • 25.11.2010 17:48
Ogłaszam konkurs na najlepszy cytat za słowami 'Andrzej' i 36 ;-) Andrzej radnym chciał być, by go podziwiali, za ataki na spółdzielnie - codziennie mu klaskali ;) Nie chciał jednak pracować, coś zrobić dla wszystkich, i za tą bezsensowną agresję, zebrał jedynie 35 głosów osób sobie bliskich :-)
  • #311 Gość [skucha 36]
  • 25.11.2010 18:01
skucha poddaj sie badaniom psychiatrycznym, czy bierzesz już leki ? po twoich wpisach niestety tego jeszcze nie widać
  • #312 Gość [Pan Andrzej]
  • 25.11.2010 18:43
jest, jak prawdziwy chrześcijanin. radny-prezes go wyśmiewa, jego kumple obrażają, a on ......... wnioskuje o podwyżkę dla swego pracownika i w jakimś sensie prześladowcy (patrz doniesienie pracownika Józefa Ch. na swego chlebodawcę Andrzeja S., którego winą jedyną jest, że ośmielił się protestować wobec bez zgody tegoż swego pracownika). To jakaś paranoja. Przecież Kodeks Pracy nie przewiduje zakazu protestów PRACODAWCY wobec swego PRACOWNIKA, a także nie wymaga zgody pracownika na przeprowadzenie protestu przez pracodawcę.
  • #313 Gość [35 sprawiedliwych]
  • 25.11.2010 18:44
Rumia jest jak biblijna Sodoma i Gomorra. Znalazło się tylko 35 sprawiedliwych którzy uwierzyli w Zbawcę Rumi :(. Ahuks1 - obiecywałeś kilka razy że sobie już pójdziesz i nie będziesz tu pisał. Słaba wola? Jesteś na głodzie spamerze jak nie popiszesz o swoich szalenczych ekscesach?
  • #314 Gość [Gdybym]
  • 25.11.2010 18:57
wiedział, że skucha 36 będzie dziś stał przed spółdzielnią, to by mi rower popilnował, jak załatwiałbym kilka spraw w budynku...
  • #315 Gość [Pieszy]
  • 25.11.2010 19:17
Szanowny Panie AS, mam psa. Czy na nastepna pikiete mógłbym go Panu podrzucic? Jestem strasznie zapracowany i spacery moge mu zapewnic conajwyzej 10min. Pare kółek z Panem na takiej pikiecie, piesek sie wyszaleje. Połaczy Pan przyjemne z pozytecznym, a jak sie Pan postara to moze jakis biznes bedzie? Janowo jest duze wiec moze inni chetni sie znajda i przy takiej pikiecie na umowe zlecenie moglby Pan sobie dorobic. Pozatym z takimi pieskami sila pana argumentow wzrasta;) Moja wiadomsc nie ma na celu nikogo obrazic, a jedynie ma byc pomysłem na sasiedzka pomoc, jak akcja podwiezc sasiada.
  • #316 Gość [DoPieszy]
  • 25.11.2010 19:25
Bardzo pozyteczna inicjatywa obywatelska. Rozwinąłbym to - na przykład pikieta ogrodnicza (kosiarka do trawy, lub widły/łopata, wyposażone w transparent formatu A3). Pikietując, kosimy czyjąś trawę lub przekopujemy ogódek, własciciel ogródka w zamian robi parę zdjęć, i spamuje nimi okoliczne portale, wg zaleceń pikietującego. Wszyscy zadowoleni.
  • #317 Gość [Że pan Rachwald]
  • 25.11.2010 21:18
jest Pieszy, to wierzymy, ale, że nie ma czasu, co to, to już nie
  • #318 Gość [Jakiś tam]
  • 25.11.2010 22:17
Głuptak,głuptaka,głuptakiem pogania.To takie ptaszęta.A ich nazwa wzięła się stąd,że trzymając w dziobie rybę dają ją sobie wyrwać innym.Niegłuptakom.I to bez większych oporów.Dlatego zazwyczaj głodne biegają.Byle co jedzą i byle co głuptakują.Bo na pewno nie mówią,nie gdaczą,nie kwaczą nawet.A o klekocie to nawet mowy nie ma.Ot po prostu takie tam głuptaki sobie żyją.I dobrze im z tym.Bo nie chce im się tego zmieniać.Mają to w genach.Nie ma to jak głuptakiem być!
  • #319 Gość [eeEEEE tam]
  • 25.11.2010 22:18
piesek pana Rachalda (nazwiska czy tylko drugiego?) nie będzie chciał spacerować z Ahuksem
  • #320 Gość [Ostatnio radny ]
  • 25.11.2010 22:23
żarł miskę kawioru na każde śniadanie. Po tych wyborach to pewnie będzie wtranżalał pełen, a może i z górką, szaflik? Znaczy się takie mniejsze koryto.... Bo zostanie przewodniczącym rady miasta? Ikry z pomuchla to już pewni nie tknie, ani na nią nie spojrzy?
  • #321 Gość [NTS]
  • 25.11.2010 22:45
Czy to nie wydał swego syczącego glosu marko dżowanni de zawiacki?kiedyś kandydat na burmistrza mięsciny jakiejś, ostatnio na radnego chciał się wypasić.I wtedy mu nie wyszło i teraz takze.ale fuchę ma u pewnego prezesa.
  • #322 Gość [fan skuchy]
  • 25.11.2010 23:14
rumianie rumianie my i36 wspaniałych głosów tak trzymac
Ahuks! Przeczytałem twój post( przepraszam Pana post) dot. rautów na które lubi chodzić przydupas Chmiela Kubina. Zastanawiam się u kogo ten kawior jada, może się też załapię? Z tego co wiem rauty sam organizuje szczególnie dla bidaków i pijaczków (jak mówią niektórzy)- organizując Wigilię.Spiknij się z nim a może zaprosi cie na ten osławiony raut z kawiorem. Czy naprawdę wszystkich musisz gnoić?!Oczywiście oprócz Reclafa, Szalewskiego, Zaradnego i innych. Komu to służy. I przestań wreszcie pisać do siebie!!!
  • #324 Gość [do 323]
  • 26.11.2010 07:35
Twoje chamstwo jest porażające!Opamiętaj się i nie obrażaj ludzi którym się nie powiodło.
  • #325 Gość [Prawda tygodnia]
  • 26.11.2010 08:35
Rumia+Rumianie+My = 36 głosów dla Skuchy.
  • #326 Gość [Jakiś tam]
  • 26.11.2010 08:36
Mój wpis o numerze 318 doczytany został ze zrozumieniem? Jeżeli nie to go mogę napisać stosując metodę tzw.kawy na ławę.A cham wywodzi się od chama i chamki i tego nic nie jest w stanie zmienić.Żadne tam szkoły czy kursa.Jest to skażenie na całe życie.I tylko współczuć takim należy. Otoczenia nie wyłączając niestety,które to musi znosić.Ale tolerować nie musi.
  • #327 Gość [Pieszy]
  • 26.11.2010 08:39
do 324 - Jak Pan Skucha obraża wszystkich w około, Mieszkańcow którzy głosowali inaczej niż on, wrzuca do jednego wora wszystkich radnych gospodarnosci, robi swoje wywody na temat Burmistrz - to ma prawo do tego bo przegrał?? Ja głosowałem na osoby, o ile na burmistrza trzeba było tak naprawde wybrać mniejsze zło(bo są znaczne niedociągniecia w dopilnowaniu pracy urzędników), to na radnego głosowałem świadomie. Głosowałem na osobę którą szanuję, lubię, no cóż był też z gospodarności. Jednak w przeciwieństwie od napompowanych doktorków, czy też handlarzyków komputerowych i kliki rodzinnej ma styczność z mieszkańcami osobiście i z ich problemami.
  • #328 Gość [do327]
  • 26.11.2010 12:00
Własnie przyznałeś się że jesteś gorszy od Skuchy bo starasz się mu dorównać a uważasz się za lepszego!
  • #329 Gość [do 327]
  • 26.11.2010 12:36
Mam inne zdanie niż TY, obecny wybór nie jest moim zdaniem wyborem mniejszego zła! Czy tym wpisem obrażam kogoś?...na pewno nie ?Natomiast TY obrażasz ciągle wszystkich !!Pogódź się z tym , ze są również ludzie , którzy maja inne zdanie!! czy Pieszy znaczy jestem pieszy bo w tym mieście nie ma dróg!!?wiec najlepiej na pieszo?!!
  • #330 Gość [Jakiś tam]
  • 26.11.2010 13:08
Cham chama chamem pogania bezrozumnie z klapkami na oślich uszach.I żabich oczach wyłupiastych.Bezmózgowcem będąc też. Na tej witrynie mnogość ich rekordowa jest.A i w Rumi sporo,sporo tego badziewia kołtuni się.Nie tylko po katach.Na urzędach także.I to jest największe k.....!
  • #331
  • 26.11.2010 15:35
RP KWW "RRM":Odnosząc się do naszego pisma z dnia 16 XI 2010 roku Komisarz Wyborczy w Gdańsku SSA Irma Kul w odpowiedzi (DGD-714/71/10 stwierdziła m.in.: "...ma Pan rację,że materiały wyborcze ogłaszane m.in. w prasie drukowanej winny zawierać nie tylko oznaczenie od kogo pochodzą,ale też informację przez kogo sa opłacane(art.74 Ustawy)" tu: Ordynacja wyborcza do rad gmin...Dalej czytamy: "Dlatego tez w odniesieniu do materiałów wyborczych zamieszczonych w piśmie "Nasze sprawy" a dotyczące KWW E.Rogala - Kończak "Gospodarność".PL i KW PO,które nie zawierają informacji na temat finansowania Komisarz Wyborczy podjął decyzję o ZAWAIADOMIENIU ORGANÓW ŚCIGANIA"(podkr. własne).Rzecznik prasowy KWW "RUMIA-RUMIANIE-MY" Andrzej Skucha
  • #332
  • 26.11.2010 15:37
Winno być:ZAWIADOMIENIU ORGANÓW ŚCIGANIA.przepr.A.S.
  • #333 Gość [Stenia]
  • 26.11.2010 15:49
No i Skucha zaobserwował!I trafił w 10.Tak więc po wyborach małe zadrapanko odpowiedzialny za to będzie miał.Czytałam,że w KRS jest zarejestrowany jako wydawca Józef Chmielewski prezes SM "Janowo",nowy-stary radny.Ciekawa jestem czy grzywnę - bo taką chyba zostanie ukarany - zapłaci z kieszeni spółdzielców czy własnej?
  • #334 Gość [Obs.]
  • 26.11.2010 16:00
Cokolwiek robiąc trzeba przestrzegać prawa.Trzeba je po prostu znać przede wszystkim.A Józef Chmielewski go nie zna.I myślał,że znowu jego prawo będzie na wierzchu.I ten niedobry Skucha go dopadł.Ciekawe co będzie dalej z tymi lewymi ulotkami Kubiny i Rachwalda?No i plakatami pani burmistrz?Też nie zawierały oznaczenia"zródła finansowania". Czy etyczne jest tak postępować?U innych komitetów wyborczych w Rumi nie stwierdzono przecież tego.
  • #335 Gość [Panie dr.Piątkowski]
  • 26.11.2010 16:09
Był Pan pełnomocnikiem tego komitetu.Jest Pan znowu radnym! Pan taki uczony,na wszystkim znający się zapomniał w zamówieniu do druku tego zaznaczyć!To tak samo jak z tym znaniem się przez Pana na ogrzewaniu?Po kursie w Belgii czy Holandii (podobno)za,w dużej części,pieniądze spółdzielców?No a J.Chmielewski.Zawsze ma rację,on wie najlepiej.Jak to jest?Coś szare komórki zardzewiały?I Skucha Pana przechytrzył.Dobrze powiedziane zostało wyżej.Dopadł Pana.Oby nie po raz ostatni.Teraz on punkty zaczyna zbierać?Ciekawe ile ich nazbiera.No bo pójdzie za ciosem zapewne?
  • #336 Gość [Nie Skucha]
  • 26.11.2010 16:29
Nie SKucha przechytrzył tylko się uczepił na plakatach wyborczych samorządności tez mozna było zaobserwować brak tegożzapisu. I co i nic. Ckucha jak zwykle stronniczy.
  • #337 Gość [Do 336]
  • 26.11.2010 16:53
To dlaczego nie zareagowałeś.Bo ich zwolennikiem nie jesteś przecież.A Skucha był w innym komitecie przecież.A ten komitet miał swój program,swoich kandydatów do rady i na burmistrza.To był pic na wodę fotomontaż?Śmieszny jesteś.Zreszta wypadli i tak dobrze.Wobec tego chociażby szmalu innych komitetów.Bufonady,megalomanii wręcz!Tak samo myślałem o Mosie.Słyszałem,że na tej konferencji o NIK był na Zaradnego i Wolańskiego wkurzony,że nic o niej nie wiedział.No i zapytam:troska o przestrzeganie prawa to jest czepianie się.Zagwozdka.Nie powiem.Czyli winny jest Skucha.Oni uczciwi i prawi?Trzeba jego skazać?Bo ich capnął?Paranoja!
  • #338 Gość [Pieszy]
  • 26.11.2010 17:04
Nie uwazam sie za lepszego od kogo kolwiek. Nie sadze bym kogos obrazal w az takim stopniu jak bozyszcze przegranych AS , jedynie odbijam jego pileczke ulepiona z sarkazmu, arogancji, zadufania i hipokryzji...
  • #339 Gość [Fakt]
  • 26.11.2010 17:05
No i radni niektórzy maja już nagrabione.Niezle zaczyna się.Co będzie dalej?Czy mozna im ufać .No nie wiem.Mają już na początek plus ujemny?A może im wolno?Bo wolno.
  • #340 Gość [Do Pieszy!]
  • 26.11.2010 17:09
A gdzie ci się tak śpieszy,że rozum postradałeś.I bzdury takie napisałeś? komediancie za 3 centy.Przykład bezmyślnika jednego z wielu innych z tej witryny?I nie tylko zresztą.Pisz na temat.Coś z pomyślunkiem nie tak?Obrońca sie znalazł.Za ile?
  • #341 Gość [skucha 36]
  • 26.11.2010 17:22
skucha sam wisiałeś w NS - napisałeś na siebie donos p...e ? stuknij się ale porządnie może zaczniesz choc troche myśleć ? jad ciebie zaślepia ...już jesteś cały zółty aż strach patrzeć
  • #342 Gość [Pieszy]
  • 26.11.2010 18:00
do 340. Jest Kat, to i musi byc adwokat ot taka przyczyna obrony. Za ile... spolecznie. Dlaczego spolecznie... bo mialem nikla przyjemnosc potrzeby skorzystania przychodni na derdowskiego. bo mialem przyjemnosc byc na meczu i afterparty po nim z jednym z radnych, ktory w tym samym czasie powinien byc na waznej radzie miasta-tlumaczenia publiczne nie uwzglednily jego faktyczego miejsca pobytu podczas rm. Kazda strona ma cos za uszami. Wytykanie win tylko jednej stronie jest nie sprawiedliwe.
  • #343 Gość [Zostawcie dra Piątk]
  • 26.11.2010 18:07
w spokoju. Przecież on czasami popełnia proste błędy rachunkowe. Np. wyszło mu - na Walnym Zgromadzeniu - co jest elektronicznie zaprotokołowane, że jak spółdzielcy będą mieli grunt pod swoimi mieszkaniami w WIELU MAŁYCH kawałkach, to BĘDĄ BOGATSI, niż wtedy, gdy tę samą powierzchnię gruntu będą mieli w JEDNYM KAWAŁKU. Ty wstrętny Ahuksie, nie czepiaj się więc pełnomocnika Gospodarności - dra Piątkowskiego.!!! Bo z tych opinii zrozumiałem, że to on jest tym pełnomocnikiem. No, chyba, że się pomyliłem - wskutek błędnych info na tym niszowym portalu, któren jednak niektóryk "dyskutantów" rozpala do czerwoności, czyli do koloru Gospodarności.
  • #344
  • 26.11.2010 18:09
PRYWATNIE,gdyż wywołany zostałem do "tablicy".Po pierwsze:Pan albo Obywatel winno być.Odnośnie tzw."Naszych Spraw":Wszechwładny wydawca Józef Chmielewski - uwielbiany, mądry,szanowany,uczciwy do bólu,sprawiedliwy,rozsądny... - i jego świta podjęli decyzję,że kandydaci mieszkający w budynkach SM "Janowo" mogą - za pośrednictwem swoich KWW - NIEODPŁATNIE opublikować kilka słów o swoich kandydatach mieszkający tamże.Także o programie.Zmanipulowano przy okazji życiorys zawodowy naszego Kandydata.Ale w tej sprawie pismo już w drodze.I podaliśmy te parę słów o nas..W tym przypadku nie miał zastosowania Artykuł Ustawy wyżej przywoływanej przez Komisarza Wyborczego.A "tykania" przez coś czego nie ma (anonima) także nie życzę sobie.I tyle.Andrzej Skucha*Wpisy powyżej?Bez komentarza,bo...bo TO.A.S
  • #345 Gość [Pieszy]
  • 26.11.2010 18:27
Szanowny Panie Skucha, parenascie wpisow temu szczycil sie Pan niedoscignionym fechtunkiem manipulacja. W odniesieniu do tamtego wpisu az trudno uwierzyc ze ktos inny mogl sie tym narzedziem tak wprawnie posluzyc. Jednoczesnie moze istniec zasadnosc pytania: Czy moze w kwesti publikacji zawodowych, Panstwa kandydata jesli wystapila manipulacja czy tez Pan mogl brac w niej udzial?-wszak jak sam Pan podkreslal swoja przebieglosc w tej dziedzinie. Moja wypowiedz jest tylko pytaniem, nic nie sugeruje, a jezeli komus sie wydaje ze sugeruje, to nadinterpretuje moja wypowiedz.
  • #346 Gość [Skucha nie]
  • 26.11.2010 18:59
dajesz spokoju panu Tadeuszowi ... Dlaczego ..???????
  • #347
  • 26.11.2010 19:01
RP "RRM": do wpisu 345 odniosę się jako rzecznik "KWW "RRM":"NS" zaznaczyły,że "przedstawia ich sylwetki...na podstawie informacji z ulotek i ze stron internetowych komitetów wyborczych." Padły dwa słowa:"NA PODSTAWIE". Czyli ktoś tam sobie ułożył,dał do druku to co chciał.O autoryzację nie zwrócił się.I tak ta informacja została zmanipulowana.Informowałem,że odniesie się do tego "przedstawienia swej sylwetki" Pan Leopold Naskręt w swoim odrębnym piśmie skierowanym do wydawcy "NS".Dodać należy,że postępowanie w sprawie znieważenia,ujawnienia i ukarania sprawcy (sprawców) ( na razie anonimowego / anonimowych/) na łamach "mr" dwóch naszych Kandydatów jest prowadzona przez Komisariat Policji w Rumi.Aby przyśpieszyć ( bo po 2. tygodniach nic się nie dzieje!) to postępowanie w przyszłym tygodniu spotykam się z Komendantem Powiatowym Policji w Wejherowie.Rzecznik prasowy KWW "RUMIA-RUMIANIE- MY" Andrzej Skucha
  • #348 Gość [Skucha]
  • 26.11.2010 19:26
a Gazeta Rumska nic nie przeinacza? Tez przeinacza i też poswiadcza nieprawdę w niektorych kwestiach. Czemu sie także tym tytułem nie zajmiesz? Nie gryzie sie ręki Pana swego?
  • #349 Gość [Gnom]
  • 26.11.2010 19:36
Już jest po. Już jest po wyborach. Niech się nie indyczy. Niech da spokój. Niech odpocznie. Niech skręta zapali. Niech Marysię wyrwie.... Od .... zresztą wie od kogo.
  • #350 Gość [Te, Rudny]
  • 26.11.2010 19:39
nie bądź taki marudny. Skucha z SLD odszedł i zaraz rejestrowalność okręgów ci spadła. Podoficerska impotencja SLD dopadła. "Lepiej z panną tańczyć w ciąży, niż pić piwo z podchorążym".
  • #351 Gość ["Podchorąży ]
  • 26.11.2010 19:42
zawsze zdąży". Wylizać miskę kaszy, a jeszcze lepiej miskę po kawiorze?
  • #352 Gość [Jak ona puści]
  • 26.11.2010 20:15
miasto z torbami, jak za długi banki szkoły zarekwirują, to zawsze będziecie mogli dzieci do Gdyni albo i do Redy posłać na naukę ....
  • #353
  • 26.11.2010 20:18
Prywatnie:Niżej podpisany oddał swoją legitymację SLD na początku 2002. roku,będąc wówczas przewodniczącym najliczniejszego Koła SLD w Gdyni.Cała gdyńska organizacja liczył wówczas ponad 1500. członków.Obecnie to..może 50. osób.Z osobą o nazwisku Rudny nie życzę sobie być kojarzony.Niech popija sobie piwko i wódeczność w Spółdzielczym (?) Domu Kultury "Janowo" zwanym "Barem u Józefa".Jest tam naczelnym podczaszym(barmanem).Kto kasę trzyma?Wiadomo...ten,któremu wciąż za mało jest.Przy aprobacie niejakiego Kubiny,Chmielewskiego(radnych(!) i Winczewskiego (radnego powiatu z PO) amatora bezprawnie konsumowanych z 4. swymi pracownikami ulgowych obiadów szkolnych.Czy do dzisiaj je spożywa codziennie? Tego nie wiem.Do każdego obiadu ulgowego szkolnego obiadu Gmina dopłaca złotych 6.!No to dałem pożywkę co niektórym?Start.Bo ja tak to sobie...zmanipulowałem.... Andrzej Skucha
  • #354
  • 26.11.2010 20:27
I do poniedziałku zaglądał tu nie będę.Ostanio trochę zaniedbało się to i owo.Trzeba "to i owo" nadrobić.Co czynił będę z przyjemnością.Bo to lubię czynić.Wystarczy mi tej bzdetologii stosowanej,niezmiennie przez tych,owych i onych serwowanej w dni powszednie.Teraz nakazuję tymże napisać zdanka w rodzaju:i nie wracaj,spadaj,będzie spokój...Niech nie wysilają się.Ja już to za tych tam tamtych owych czy onych napisałem.NO!Andrzej Skucha
  • #355 Gość [Niech ci ]
  • 26.11.2010 20:35
klawiatura w gardle stanie, niech ci klejnoty w nagrywarkę wciągnie i ... sformatuje
  • #356 Gość [Pieszy]
  • 26.11.2010 20:42
Szanowny Panie Skucha, popieram to ze zlozyl Pan doniesienia. Nikt nie powinien byc obrazany, ale Pan tez nie szczedzi palcow by obrazic kogos. Naprawde szczerze mowiac glosowal bym na Pana Naskreta, ale Pana czesto agresywna postawa w wypowiedziach i pare innych czynnikow(moje kojarzenie tego kw posrednio z osobami, ktorych w poprzedniej radzie nie lubilem) spowodowaly ze wybor padl na kogos innego. Tez jako wyborca kogos innego czuje sie obrazony, Pana sugestiami "prymkow"-jak sie domyslam chodzilo o prymityw. To ze Pan nie uzyje pelnego slowa, lub zamiennie zastosuje Pan zdrobnienie od powszechnie obrazliwego slowa, nie znaczy ze nie jest to obraza.
  • #357 Gość [Jaki to Hop]
  • 26.11.2010 20:50
i siup POLONISTA. Całkiem jak białowłosy Jurek .......
  • #358 Gość [Pieszy]
  • 26.11.2010 21:09
Teraz na powaznie: zaprzestaje pisania w temacie wyborow, bo juz dawno po. Szanuje Pana Skuchy dazenie przed sadem do prawdy w kwestiach miejsckich, ale jednoczesnie nie popieram tego ze przed prawomocnym wyrokiem bezposrednio i posrednio wyraza sie o wszystkich bedacych jego oponentami tak negadywnie. Mam prosbe tylko do wszystkich, szanujmy sie na wzajem, szanujmy swoje wybory wzajemnie. Mieszkamy w jednym miescie, w tych samych dzielnicach, w sasiednich blokach, domach i mieszkaniach. Na dowod checi poprawy atmosfery, jako pierwszy chcialbym przeprosic za moj czasem zbyt ostry, ciety zart i riposty jezeli ktos sie nimi poczul urazony.
  • #359 Gość [Znowu ten ]
  • 26.11.2010 21:20
Hop .. i siup polonista
  • #360 Gość [Gość]
  • 26.11.2010 21:24
Teraz czas najwyższy zająć się Lotniskiem
  • #361 Gość [A co?]
  • 26.11.2010 21:26
Foka utardzić pas startowy obiecała?
  • #362 Gość [cibik]
  • 26.11.2010 21:48
Jak Państwo widzą bardzo dużo wypowiedzi na temat problemów w Rumi kto z miłośći do miasta im podoła- z nową ekipą pani Burmistrz teraz nie ma innej obcji.Zobaczymy
  • #363 Gość [Anna]
  • 26.11.2010 22:23
Docinacie sobie, a tematu poważnego brak. Dokonajcie analizy wyborów, dlaczego 64% mieszkańców Rumi nie poszlo na wybory, czy media i jakie ukazywały prawdę, czy manipulowały, co było zamiatane pod dywan i dlaczego, jak widzicie podzial pieniędzy w budżecie, z jaka inna alternatywą, jak oceniacie zdolnosci koalicyjne i siłe /strategię/ przewidywaną opozycji, co powinno byc priorytetem, itp. Zobaczę taka dyskusję?
  • #364 Gość [54%]
  • 26.11.2010 22:41
54%.Aż 54%!!!!
  • #365 Gość [Stare]
  • 26.11.2010 22:51
troche nowe,ale bez zmian.Rumia idzie ku przepaści.Finanse tego nie wytrzymają.Burmistrz jest przed osadzeniem zapewne.Ten jej frend także ma za uszami.To co to za rządziciele miastem?Dwaj starcy(Rachwald i Kubina), pyszałkowaty Piątkowski,Grinicholz,który jest bo jest. Chmilewski,który stracił kontakt z rzeczywistością. Klawiter i jego ludzie dyrygować sobą nie pozwolą.Mosa i jego ludzie także.Kto pozostał?tych kilku nowych?Moga sobie skoczyć.Na pukiel!Zgodna Rumia.Niestety.Zgody nie będzie.No i odwetowe działania.Celować w tym będązwłaszcza Ch. i P. To brutalna rumska rzeczywistość niestety.Mają większość i po prostu zrealizują c.d. zawłaszczania Rumi,który im w 2006 roku przerwano
  • #366 Gość [Stare]
  • 26.11.2010 23:00
To katastroficzna diagnoza.Ale logiczna.Naprawdę tak będzie.Niestety nic nie zmieni się.Tylko miejsca za stołami inne zajmą.Poza nią z Grychtołem,którego kwalifikacje...Ale wciąż ci sami.Nienawiść tu gra pierwsze skrzypce.Chęć odwetu.Prymitywnej zemsty.Wielka nienawiść zaślepia.I oślepia.Przecież większość urzędników nienawidzi jej.Za jej despotyzm,za odzywki,za drwiny.Za zwykłą głupotę.I co oni mają zrobić?Też nic nie mogą.Zmiana nastąpi,ale jakim kosztem.I to niedługo.I to kosztem finansowym i społecznym niestety. A odpracowywać to będziemy przez wiele,wiele lat niestety.
  • #367 Gość [gdfgdfg]
  • 27.11.2010 00:03
Mysle ze kanalizowanie Rumi po wsze czasy bez przetargu juz mamy za sobą. Tak zle juz nie bedzie. Skuszka złożył pozwy, zostaną rozpatrzone. Poczekajmy na wyniki, nie ma co dzielic skory na niedzwiedziu. A tu juz pesymisci pisza ze burmistrz siedziec pojdzie... oj nie ladnie, nie ladnie. Skuszka pewnie wymysla kolejna "manipulacje", ah ci aparatczycy i intryganci...
  • #368 Gość [za 3 % dała]
  • 27.11.2010 07:36
tyle hektarów prezesowi-radnemu Józefowi Ch. Teraz tam budowane są domy na zasadzie partnerstwa prywatno-spółdzielczego. Warto przyjrzeć się kto chudnie, a kto tłuścieje, aż mu kawior po gębie spływa. Chociaż nie, za 3 % to dała pod już istniejąc bloki. Ale teraz ten biznes prywato-spółdzielczy, też się domaga gruntów na własność i to za 3 % wartości rynkowej. Warto być prezesem i radnym?
  • #369 Gość [Wróżbita]
  • 27.11.2010 08:42
Najbliższe Uchwały Rady Miejskiej Rumi:1.Bonifikata na grunt dla Sp-ni Janowo,2.Dodatkowe pieniądze dla SP nr 1, 3.Podwyżka dla burmistrza.Uzasadnienie pktu 3.:Burmistrz nie może zarabiać mniej od swoich pracowników,których zarobki w roku 2010 wyniosły:Z-ca burmistrza R.Grychtoł: 153.798,88 zł;skarbnik miasta:135.792,67 zł;sekretarz miasta:135.508,60,22 zł(?!- te 22 to pomyłka?trzeba zrobić korektę!)+ 41.296,61-emerytura (z jakiego tytułu? dziwnie wysoka!).Burmistrz miasta w 2010 roku zarobiła: 108.550,89 zł.Tak ją pokarała niedobra Rada Miejska ubiegłej kadencji.Przez 4 lata Grychtoł zarobił więcej od niej ok.180.000 złotych!No i 4 pkt:z uwagi na uwagę należy podnieść wysokość diet radnych.Bo 4 lata minęły i wszystko drożeje.A pracy coraz więcej jest.Nowe prezydium rady, przewodniczący komisji powinni zarabiać naprawdę więcej.5 pkt.Powołanie szefów komisji.Bedą nimi radniz PO i Gospodarności rzecz jasna.
  • #370 Gość [Wróżbita]
  • 27.11.2010 08:51
Co ten rok 2010 tak mi siedzi w glowie?Te zarobki to za rok 2009.W kwietniu złożą wszyscy oświadczenia za 2010 rok.Warto chodzić na sesje i czytać protokoły.Albo oglądać w TTM,która dostanie na pewno nową umowę.Na całe 4 lata.Bo przecież tez im sie należy sowite wynagrodzenie.Inne media będa mialy także płatnych ogłoszeń Urzędu Miasta zdecydowanie więcej.Bo wszystkie zasłuzyły sobie na to.Jeszcze 1 pkt dojdzie:dofinansowanie Spółdzielczego Domu Kultury.Trzeba pomóc członkom spółdzielni,żeby z własnej kieszeni nie płacili w czynszach za to z czego wszyscy mieszkańcy moga korzystać.
  • #371 Gość [I co dalej?]
  • 27.11.2010 09:09
Jak zachowa się opozycja w tej kadencji?Bo współrządzic na pewno nie będzie.Czyli mogą przyjąć metodę wyczekiwania.I umyć ręce od wszystkiego.Będąc zawsze przeciw.Wstrzymując się to niejako przyzwalanie.Będąc za przykładają się do niecnych knowań opcji rządzącej i biorą za to odpowiedzialność.Bądz tu mądry i pisz wiersze.To nie będzie spokojny okres w historii Rumi.Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to.Smutne.
  • #372 Gość [Pęknie]
  • 27.11.2010 09:59
czy nie peknie?Oto jest pytanie.Czy Kazimierz Klawiter zlozy ślubowanie?I będzie radnym?Czy nie złoży?I jaki wtedy powód poda?Bo to,że chmielewszczyki zwłaszcza na nim jezdzić będą jak na łysej kobyle to więcej niż pewne.Mosy tez to nie ominie.Bo Wolański to popatrzy na nich,pokiwa głową albo nie pokiwa i zachowa kamienną twarz.Formela głupa nadal będzie palił.I mędrkował.Bo nic innego nie czynił dotychczas.Ta mina,gestukulacja...Bochniakowa może coś pysknie.Reszta to jest taka jak jest z tej obecnej opozycji.Ten nowy?Semmerling?zmilczę!
  • #373 Gość [A co tam panie]
  • 27.11.2010 11:15
w sprawie owych rzekomo, a może i na pewno sfałszowanych uchwał o wykluczeniu z członkowstwa S-ni Mieszkaniowej pani D.B. słychać? Sfałszowano z polecenia radnego, za jego zgodą, przy jego biernym przyzwoleniu? Czy przy jego czynnym sprzeciwie? I co pan na to, panie radny?
  • #374 Gość [Mocne wejście]
  • 27.11.2010 11:38
z tymi sfałszowanymi(?) uchwałami. Mocne wejście RADNEGO w nową kadencję. TWARDZIEL z niego
  • #375 Gość [A ja Wam mówię,]
  • 27.11.2010 12:13
że to będzie koalicja spod TĘCZOWEGO SZTANDARU
  • #376 Gość [Czyli MŁODOŚĆ]
  • 27.11.2010 12:14
i GERIATRIA
  • #377 Gość [Czyli]
  • 27.11.2010 13:23
Kubina - nie wie co mówi i czyni?.Rachwald to samo?No i Piatkowski zuzywa się?Temu najważniejszemu głowa puchnie.I twarz także.Wole podbródkowe coraz to większe.Na czym tak utuczł się?Może zdradzi tą tajemnicę To widać,słychać. Jeszcze nie czuć.Może z ust,ale buzi im nie dawałam.K. i R. mają mocny rodowód aparatczykowski?Jak indoktrynować społeczeństwa nauczono ich i efekty mają?Ale błędy popełniają.Latka swoje mają.Postępują tak jak wyglądają. Podobno są i inne smaczki.Ale o tym w momencie pewnym trza będzie bąknąć.Drżyjcie więc, bo to bąknięcie może na kazdej sesji zdarzyć się.I będzie smród jak ta lala. Tralalala bęc.Hop siup tralala kapturek sześćdziesiąt dwa.Michnikowski kiedyś to podśpiewywał.Pasuje jak ulał.Nie mylić z ulęgałką.
  • #378 Gość [Do wróżbity]
  • 27.11.2010 13:31
A z czego to wnioskujesz.Ze swej chorej wyobrazni?Nic takiego nie stanie się z tego co tu prorokujesz.Lub wróżysz z fusów po podłej kawencji.To do nich nie pasuje.Raczej do tych pozostałych cwaniaczków.Wyborcy dali im popalić.Mają to co nagrabili sobie sami.I paszli won!
  • #379 Gość [A ile]
  • 27.11.2010 13:39
glosów dostał Marek Zawadzki?I jego synalkowie.I chyba żona też startowała.4 osoby o nazwisku Zawadzki widziałam na listach tych od rumian.I nie wyszło klanowi?A kiedyś to chciał nawet burmistrzem Rumi być.Z Pisu czy LPRu startował?A teraz wielki bezpartyjny jest?Buachahaha
  • #380 Gość [ahuks36]
  • 27.11.2010 13:50
skucha dlaczego robisz się coraz bardziej żółty ? chyba ciebie żółć zalewa ? oj niedobrze, niedobrze, co z tobą będzie ?
  • #381 Gość [(?)]
  • 27.11.2010 15:06
Zajrzłem i zwaiłem.Dalej piprzą sobie trzy po trzy.Aby piprzyć.Trzy po trzy.
  • #382 Gość [NIK, NIK, NIK ]
  • 27.11.2010 16:03
Najwyższa Izba Kontroli negatywnie ocenia działalność Urzędu w skontrolowanym zakresie. ..... 1.2. Zbycie ww. nieruchomości nastąpiło z naruszeniem art. 37 ust. 2 pkt 6 ustawy o gospodarce nieruchomościami . .... , NIK uznaje za działanie niegospodarne ... przychód gminy ...byłby wyższy co najmniej o 310.352 zł. Wystarczy.????
  • #383 Gość [A gfdzie jest]
  • 27.11.2010 16:09
Radny Zaradny buahaha
  • #384 Gość [DNO!]
  • 27.11.2010 16:18
Do 382:Proszę zobaczyć prostacką reakcję niżej i powyżej.I zastanowić się czy warto cokolwiek dla hołoty robić.Niech hołota żre,kisi się w smrodzie.To zdechnie w gnoju.Tak jak sama chciała.Do tego zaściankowego światka nic nie dociera.I nie dotrze.Może w następnym pokoleniu.Niech żrą,śmierdzą i śmierdzą,wydalając pod siebie odchody byle jakie.Byle co żrą,byle co mówią,byle co piszą.Dla byle czego naprawdę nie warto.Zaraz pyszczyć będzie,obrażać wszystkich dookoła.Tfu!
  • #385 Gość [Nareszcie!]
  • 27.11.2010 17:19
Ze wszech miar jedynieobiektywana opinia powyborcza. Dotycząca tej hołoty rumskiej bezmyślnej,zawistnej, bezrozumnej,ograniczonej.Jakże często produkującej się tutaj. Mająca swych idolów we władzy,którzy i tak wypną sie na nich.Wtedy za pózno już będzie.Czego sie nachapią to nachapią.A gołodupcowaty motłoch nadal będzie gołodupcowaty. I wydupcony do cna wszelkiego.I nadal nic nie pojmie.Bo nie pojmie.Dupki tak mają.Przdupasy także
  • #386 Gość [Dobrze, że w ]
  • 27.11.2010 17:39
domu zostali. Dobrze, że na nią głosy swoje zostali. Forsą i stanowiskami obdzieli ich tylko kilkunastu, kilkuziesięciu najwyżej. Pozostałych zadłuży. Dobrze im tak
  • #387 Gość [II PRL]
  • 27.11.2010 17:48
Najwyższa Izba Kontroli negatywnie ocenia działalność Urzędu w skontrolowanym zakresie. ..... 1.2. Zbycie ww. nieruchomości nastąpiło z naruszeniem art. 37 ust. 2 pkt 6 ustawy o gospodarce nieruchomościami . .... , NIK uznaje za działanie niegospodarne ... przychód gminy ...byłby wyższy co najmniej o 310.352 zł. Co to znaczy przy innych przekrętach w II PRL?
  • #388 Gość [To pani Rogala ]
  • 27.11.2010 17:51
dostanie jeszcze, a może dla niej ustanowią Krzyż Budowniczych II PRL ..?!?!
  • #389 Gość [310.000 zł]
  • 27.11.2010 18:23
Czy połowa z tego to ca 155.000 złociszów?
  • #390 Gość [Na stanowisku ]
  • 27.11.2010 19:27
burmistrza bez zmian. Wionie. A czym? Bynajmniej nie nudą ........
  • #391 Gość [To pewnie ]
  • 27.11.2010 19:38
trzeźwym oddechem, trzeźwym osądem spraw i problemów wszelakich.
  • #392 Gość [????]
  • 27.11.2010 19:45
No bo chyba nie tanią wódą.Jak już to amerykańską coca colą oryginalną..Z ciemnawą cieczą w szklance pojawia się często burmistrzyni na sesyjach .To coca cola zapewne? Często biega w czasie sesji ze szklaneczką swą nieodłączną. Nigdy nie zostawia jej na stole.Ćmi papierochy i twardo j trzymie.Z lubością się w nia wpatrując.Lubi ją chyba.I to bardzo.Chyba kiedyś powącham jej szklankę.No bo nie ją samą.Brrr.Panie Skucha!Zabieraj ten alkomat samorządowy na każdą sesyję.A policję wzywaj tylko spoza Rumi gdy coś przyuważysz.Bo na pewno przypadek chlapnięcia sobie czegoś przez kogoś tam zdarzy sie nie raz i nie dwa.Na początku będą się pilnować niektórzy.
  • #393 Gość [No i]
  • 27.11.2010 22:39
cisza nastała wszędzie.Co to teraz będzie?pytają dworacy.To my nie tacy zawsze cacy?A jak się znowu coś tam odmieni?To my po tyłkach dostaniemy.Strach padł na dworzan wielki.Tu numer,tam numer.To tu to tam czerwona chorągiewka.No i bez pał litra nie razbieriosz.Tak toczna tawariszcze.
  • #394 Gość [Goniec]
  • 28.11.2010 01:28
Tak sie zlozylo,ze znalem kiedys obu kandydatow na burmistrza Rumi,a nawet mialem z nimi osobiscie do czynienia,ktorzy uzyskali najwieksza liczbe glosow w wyborach,tzn.Pania Elzbiete Konczak,ktora wygrala w cuglach i Pana Kazimierza Klawitra,ktory zajal 2 miejsce i musze powiedziec,ze ciesze sie bardzo,ze wygrala gospodarnosc,a nie cwaniactwo i pazernosc!
  • #395 Gość [Cwaniactwo, pazerno]
  • 28.11.2010 05:14
buta i bezczelność, poczucie bzkarności - z powodu sądowych znajomości, to cechy charakterystyczne niektórych z oszczędności / gospodarności. Nie wszystkich, bo niektórzy sa tam z NAIWNOŚCI.
  • #396 Gość [NIK]
  • 28.11.2010 05:20
"" Najwyższa Izba Kontroli negatywnie ocenia działalność Urzędu w skontrolowanym zakresie. ..... 1.2. Zbycie ww. nieruchomości nastąpiło z naruszeniem art. 37 ust. 2 pkt 6 ustawy o gospodarce nieruchomościami . .... , NIK uznaje za działanie niegospodarne ... przychód gminy ...byłby wyższy co najmniej o 310.352 zł. Co to znaczy przy innych przekrętach w II PRL? "" . To pani Ela dostanie od Bronka Złotego Rogala - za zasługi w budowie II PRL? Słusznie, należy się jej. Niech jeszcze Gospodarność otworzy Pewex ..... i sklep dla swoich radnych, taki za żółtymi firankami. Z odźwiernymi: Olkiem i Zbyszkiem ..
  • #397 Gość [Tak]
  • 28.11.2010 08:36
Oni żyli w tamtych czasach całkiem niezle.Z.Rachwald był politrukiem w LWP. Olek Kubina szefował działowi spraw pracowniczych z poręczenia egzekutywy PZPR.Sprawy kadrowe jemu podlegały.Oni inteligencją i elokwencją na sesjach rady wprost powalają na kolana.Ileż w nich mądrości,żarliwości.Troski o społeczeństwo.A u Kubiny znajomość prawa jest tak znakomita,że radca UM - była prokurator z PRL p.Baranowska - otwiera usta ze zdumienia.Nie powinni być odzwiernymi tylko robić za zabytki (tak jak Pałac Kultury)pod ochroną konserwatora wojewódzkiego.Do pomocy wziąć byłego milicjanta Kapickiego i też Leśniaka(co stoczniowcy chcieli go w sierpniu 80 -kadrowcem był- wyrzucić za bramę.I Rudnego politruka z LWP.To ludziki z rady nadzorczej Janowa.Równie mądrzy,elokwentni,szlachetni.A ich szef Józef Chmielewski!!Ten to kulturą,mądrością,inteligencją,wiedzą szpagatową na sesjach błyszczy.Na wszystkim się zna.I zawsze ma rację.Taki ci on jest.
  • #398 Gość [Panie TAK]
  • 28.11.2010 08:49
Czyżby SM Janowo opanowały "byłe" Wojskowe Służby Informacyjne, co to już ich "nie ma"???
  • #399 Gość [Oj, to biedna]
  • 28.11.2010 08:58
ta Rumia będzie. WSI i Pewex Gospodarności ją w arendę wezmą, bo Kaszubów całkiem wyałtowali. Ciekawe, czy Klawiter w radzie masta czoła im stawi, czy stchórzy i wycofa się rakiem na Szmeltę? Nie złoży slubowania, ktoś inny za niego wejdzie? Wodzu, nieliczne Twe szeregi, lecz bądź jak jak Żółkiewski - nie opuszczaj swych żołnierzy, bądź jak Abraham Antoni - drąż skałę. I czekaj na nieuniknione afery ....
  • #400 Gość [A pani ]
  • 28.11.2010 09:00
Burmistrz do tego wszystkiego jest wielką przeciwniczką picia alkoholu,palenia papierosów w UM i w ogóle,wszelkich intryg,niegospodarności,chamstwa,buty,zakłamania.No i teraz cieszmy się rumianie.Nastała era szczęśliwości,spokoju i mądrości.Tak trzymać.Po wsze czasy!Szczekacze sami się wykończą.Długo lizać będą swoje rany.
  • #401 Gość [A Chmielewski]
  • 28.11.2010 09:10
pozwala na chlanie piwska i wódy w spółdzielczym domu kultury Janowo.Składa wnioski o karanie spółdzielców za ich krnąbrność do policji.A sądy ich karzą grzywnami. Policja nie widziała chlania jak przyjechała na wezwanie czołowego rumskiego prześladowcy rumskich elit łamiących prawo.Zdjęcia im pokazywał zrobione przed ich przyjazdem. Nikt nie może mu podskoczyć.Bo on to on.Pan i władca ludków spółdzielczych.Uwielbiających go i kochających. Ukłony bijących,po ręcach prawie całujących.
  • #402 Gość [Wara]
  • 28.11.2010 09:21
od Józefa Chmielewskiego.On dobrym człowiekiem jest.Dba o nas,rękę poda,porozmawia.popiera kulturę,biednym pomaga.Bardzo kulturalny i skromny człowiek.Wzór godzien naśladownictwa.Tak jak nasza Pani Burmistrz.Jedyna i wyśniona.Dzięki ci Opatrzności,że nam Ich nasłałaś.
  • #403 Gość [Panie Skucha]
  • 28.11.2010 09:30
to wychozi na to, że swego przyjaciela - Józefa Chmielewskiego - będziecie musieli nazywać nie Józef 22.000, a chyba Józef 25.000, bo tak zadecydowali wyborcy. tak, tak - Józef 25.000 ... He, he, he .....
  • #404 Gość [25.000 na miesiąc]
  • 28.11.2010 09:31
na miesiąc
  • #405 Gość [A nasza]
  • 28.11.2010 09:36
Rada Nadzorcza to wzór bezstronności i sprawiedliwości.I znowu ich wybierzemy.A na miejsce Zawadzkiego to pana Piątkowskiego trzeba wybrać.I pan Kubina też powinien być w Radzie Nadzorczej.Tak zrobimy za pięć miesięcy.Bo to my spółdzielcy rządzimy naszą spółdzielnią.A "Nasze Sprawy" to powinny się ukazywać codziennie.Bo tylko tam prawdę piszą.Wybitni dziennikarze tam są zatrudnieni.Pani Feil,pan Rachwald,pan Hoppe,Pani Bogucka...I kolorowe powinny być.Ze zdjęciem naszego ukochanego Prezesa na pierwszej stronie.I zastępcy Pani Pawlak tez.Ona taka dobra i miła.Sympatyczna wprost.Komu sie nie podoba to niech wyprowadzi się.I spokój będzie.Oszołomy jedne!Kocham Pana Panie Józieńku ty nie mój niestety!Drżę z pożądania cała.Taki przystojny jesteś!Wysportowany.I mądry!A Twoje oczy!I głos aksamitny.Bierz mnie jak tylko chcesz!
  • #406 Gość [Ja ]
  • 28.11.2010 09:41
nazywam się Pikuś.Pan Pikuś!Ot co!A pomaga mi pisać Pani Pikusiowa!!
  • #407 Gość [No i]
  • 28.11.2010 09:42
takich Pikusiów w sp-ni Janowo jest kilka tysięcy.Pikulinduś - synek
  • #408 Gość [FOKA wprawdzie]
  • 28.11.2010 10:29
bez dostępu do morza, za to z dostępem do pieniędzy
  • #409 Gość [Publicznych]
  • 28.11.2010 11:20
Publicznych, Publicznych,Publicznych,Publicznych,Publicznych,Publicznych,Publicznych
  • #410 Gość [ahuks36]
  • 28.11.2010 12:15
z tych wpisów unosi się skuszy odór, chyba to zapach zepsutego skuszego jadu, oj jak nie ładnie .....
  • #411 Gość [Wali trollingiem]
  • 28.11.2010 12:52
Skuchowym...
  • #412 Gość [Czy Foka doczeka ]
  • 28.11.2010 15:12
sie basenu?A radny kilku plasterków kawioru?To byłoby miłe,gdyby zostali na pierwszej sesji przywitani miską kawioru, dzwonkiem śledzia, kromką chleba i kawałkiem pomuchla z solą.Np. od publiczności - z Janowa?
  • #413 Gość [ahuks36]
  • 28.11.2010 15:36
to dobre dla skuchy bo tak tego mocno pożąda, zmieszane z jego jadem może mu będzie smakować ??? naści, naści skuszko
  • #414 Gość [kolego 412]
  • 28.11.2010 16:29
powiedz co chcesz od janowa i od jego mieszdkancow? dzielnica rumi taka jak kazda inna...
  • #415 Gość [Lew, hazard, Ela]
  • 28.11.2010 16:55
"" "" Najwyższa Izba Kontroli negatywnie ocenia działalność Urzędu w skontrolowanym zakresie. ..... 1.2. Zbycie ww. nieruchomości nastąpiło z naruszeniem art. 37 ust. 2 pkt 6 ustawy o gospodarce nieruchomościami . .... , NIK uznaje za działanie niegospodarne ... przychód gminy ...byłby wyższy co najmniej o 310.352 zł. Co to znaczy przy innych przekrętach w II PRL? "" "" . To pani Ela dostanie od Bronka Złotego Rogala - za zasługi w budowie II PRL? Słusznie, należy się jej. Niech jeszcze Gospodarność otworzy Pewex ..... i sklep dla swoich radnych, taki za żółtymi firankami. Z odźwiernymi: Olkiem i Zbyszkiem ..
  • #416 Gość [ahuks36]
  • 28.11.2010 16:58
niech żyje skucholandia , miód na serce i duszę !!!!
  • #417 Gość [skusza spamerze!]
  • 28.11.2010 18:39
obiecywales ze nie wejdziesz tu i nie napiszesz nic az do poniedzialku. Jesteś kłamca. K-Ł-A-M-C-Ą.
  • #418 Gość [Pikulandzik]
  • 28.11.2010 19:10
z Rumi jak widać powyżej.Jeżeli niektóre wpisy są autorstwa AS to znowu swój cel osiągnął.Pikusiolandia nie wytrzymała i popłynęła.Fajne okreslenie.Jakże jednoznaczne.I jakże trafne.Tak więc brawa dla niego.Bo zrobili co im kazał. Chyba,że te wpisy nie były jego autorstwa.To ktoś inny wtedy zabawiał się Pikusiami.I poddenerwował trzodkę troszeńkę.
  • #419 Gość [Małysz]
  • 28.11.2010 19:20
"" Najwyższa Izba Kontroli negatywnie ocenia działalność Urzędu w skontrolowanym zakresie. ..... 1.2. Zbycie ww. nieruchomości nastąpiło z naruszeniem art. 37 ust. 2 pkt 6 ustawy o gospodarce nieruchomościami . .... , NIK uznaje za działanie niegospodarne ... przychód gminy ...byłby wyższy co najmniej o 310.352 zł. Co to znaczy przy innych przekrętach w II PRL? "" . To pani Ela dostanie od Bronka Złotego Rogala - za zasługi w budowie II PRL? Słusznie, należy się jej. Niech jeszcze Gospodarność otworzy Pewex ..... i sklep dla swoich radnych, taki za żółtymi firankami. Z odźwiernym Olkiem i subiektem Zbyszkiem .. #11 Gość [wacek] 28.11.2010 15:01 kochany NIK wypier.... mi z takiimi hasełkami tutaj... to jest informacja sportowa, nie obchodzi mnie nic twoje wypociny
  • #420 Gość [Ciekawe, czy]
  • 28.11.2010 19:35
na inauguracyjnym posiedzeniu rady miasta zaintonują Gaude Mater Ela .... i czy będą jakieś tabliczki oraz półmisek soli i chleba z kawiorem?A może darze toże i stakanczik Maskowskaj?Nu, Józek - pagadi.
Panie A.S.Większość wpisów to Pańska "twórczość". Obrzuca Pan błotem nie tylko mnie!Wpisy 377,397,405 są ordynarne. Pańscy chlebodawcy (Klawiter, Szalewski)już od dawna atakowali i obrzucali mnie błotem mówiąc, że byłem ubekiem,donosicielem a ostatnio przez gazetę G.R.(której właścicielem jest K.Klawiter) nazwany zostałem "prominentnym działaczem Partii i sekretarzem. Komu przeszkadzam i dlaczego? Wyborcy wiedzą kto jest kim w Rumi i co jest wart. I dlatego to ja otrzymałem mandat zaufania i uzyskałem 3 wynik w miescie! A tak dla przypomnienia Panu podam,że przez Burmistrza Klawitera za swoja działalność zostałem nagrodzony Nagrodą Burmistrza, że jestem pomysłodawcą Domu Dziennego Pobytu Caritas, że zostałem wybrany w przeszłości najbardziej aktywnym radnym. Od 17 lat organizuję Wigilię dla najuboższych itd. Aleksander Kubina. Doceniam tych, którzy pracują na rzecz mieszkańców Rumi a nie tych, którzy na nich plują.
  • #422 Gość [Lubowiecki]
  • 28.11.2010 22:00
Doskonale,panie Aleksandrze! Nie można ubliżać człowiekowi, gdyż wielkość człowieka polega na tym, ile dobra uczynił drugiemu człowiekowi...z tego kiedyś będziemy rozliczani..... Nie z nienawiści, opluwania godności drugiego człowieka czy zawiści i mściwości.... Kiedyś sądzeni będziemy z miłości i z dobra, ile uczyniliśmy na rzecz drugiego człowieka... Widocznie ten pan AS, który na każdym forum opluwa pana zapomniał o tym i tylko to potrafi czynić drugiemu człowiekowi.. Wielki szacunek dla pana, że ma pan odwagę cywilną podpisać się swoim imieniem i nazwiskiem- co na tym forum jest rzadkością. Marek Lubowiecki
  • #423 Gość [Gnom]
  • 28.11.2010 22:05
Sprawdziłem i owszem wpisy 377, 384, 397, 400, 401 oraz 405 są autorstwa A.S. Coś Pan Andrzej niespokojny się staje kiedy anonimowe wpisy umieszcza. Dla zainteresowanych mogę podawać wszystkie anonimowe wpisy A.S. Zobaczcie jak odpowiada sobie jako swój zwolennik. Ubaw.
  • #424 Gość [vdfsdf]
  • 28.11.2010 22:39
może prokuratura w końcu logami sie zajmie na mr ? Administracja MR tez glupio robi ze IP nie podaje do wiadomosci. zwlaszcza anonimow. Bylo by polowy skuchy mniej.
  • #425 Gość [dopóki]
  • 28.11.2010 22:57
na portalu i na forum nie wprowadzone zostaną cywilizowane zasady (rejestracja użytkowników, lub ograniczanie kont gości/anonimów-np poprzez upublicznianieadresu IP), nie powstanie tutaj pole dla cywilizowanej dyskusji. W końcu się wkurze i sam postawie forum dla dojrzałych do dyskusji mieszkańców miasta ;)
  • #426 Gość [Aleksandrze.]
  • 28.11.2010 23:05
Prześpij się,wypocznij.Latka swoje masz.Ty na internecie się znasz?No,no,no.Czy może Ci to ktoś napisał?Jutro będzie lepiej.I ślubowanie niebawem składasz.Tylko dotrzymaj tego co będziesz ślubował.Pamiętaj o tym przez całą kadencję.Inni także.
  • #427 Gość [Panie Skucha]
  • 29.11.2010 05:56
maja Pana.Puma ,oni i Pańskie IP? No, bo piszą, że wiedzą, że to Pan pisze i wymieniają Pana po n-rach wpisów.Hi,hi,he,he.
  • #428
  • 29.11.2010 08:57
Tylko odnośnie wpisu A.Kubiny słów kilka skreślę:To co napisałeś o swoich pozytywnych dokonaniach w Rumi po roku 1990 jest prawdą.Wszyscy o tym wiemy i nikt temu nie zaprzecza.BRAWAO!Wszystko co robisz na niwie swojej działalności jest jedyniesłuszne i dobre?Otóż N I E! Tolerujesz picie alkoholu w SDK "Janowo"?TAK!Jawne łamanie Konstytucji,praw człowieka,zasad współżycia społecznego przez J.Chmielewskiego i jego popleczników(Ty jesteś wśród nich!)TOLERUJESZ.Na m.in. niegospodarność Burmistrza PRZYZWALASZ!!Napisałem m.in.o Twoich "plakatach- ulotkach", że zostały wydrukowane na "lewo".Nie z funduszu KWW "ERK..G".Brakuje na nich informacji o tymże.I jest to niezgodne z zasadami Ordynacji wyborczej.To Ciebie, Rachwalda,Kończak ... przepisy NIE obowiązują?"Nasze Sprawy" kilka razy też je złamały i wydawca J.Ch. poniesie za to konsekwencje.Sprawą zajęły się organy ścigania na wniosek Komisarza Wyborczego w Gdańsku...cdn.A.S.
  • #429 Gość [Józek]
  • 29.11.2010 09:30
Panie Kubina dlaczego w Panu jest tele pychy , radzę zrobić rachunek sumienia z tych wszystkich kłamstw ,którymi robił Pan krzywdę innym ludzią .
  • #430 Gość [Pieszy]
  • 29.11.2010 09:38
Podanie samego IP o niczym nie swiadczy gdyż, wystarczy trochę umiejętności by byc widocznym pod innym adresem niż faktycznie. Podanie nazyw komputera też o niczym nie swiadczy gdyż uruchamiając dowolny komputer z polki z preinstalowanym systemem jezeli nic nie bylo zmieniane to mamy domyslna nazwe jak kilka 1000szt tego samego modelu komputera. MAC? Przecież wiekszość kart pozwala na edycję tego adresu, wiec zawsze jest mozliwosc ze ktos zastosował mac spoofing i podszył się pod nas...
  • #431
  • 29.11.2010 09:42
Wisiały sobie plakaty i bannery kandydatów do RM w Rumi: J.Kuchannego,M.Lubowieckiego,ERK... Z KWW E.Rogali-Kończak...Patrzę na zdjęcia tychże.I nie mogę wypatrzyć informacji z jakiego funduszu je opłacono!Czy niedowidzę? Były one finansowane przez KWW?Czy nie były?Jest na nich informacja o tymże?Zdjęcia to fotomontaż podły?Coś nie tak z tymi z tymi materiałami wyborczymi jest.Kandydaci z KWW ERK...złamali przepisy?Czy nie złamali?Trzeba to wyjaśnić? TAK!To jest PYTANIE!Nie stwierdzenie!Andrzej Skucha.**No i plakaty nad oraz pod znakami drogowymi.Czy było to zgodne z prawem o ruchu drogowym?Czy była na to zgoda?Czy zapłacono za ich ekspozycję?Tak,tak.Czepiam się,brednie wypisuję.Czyżby?Co do dywagacji licznych powyżej?Skwituję je tymi słowy:Pleć pleciugo byle długo.Nnniee mmamm czaasssu na zajmowanie się prostacką i paranoidalną omamieniologią stosowaną w wielu wpisach.I tyle.A.S.
  • #432 Gość [Pieszy]
  • 29.11.2010 09:46
Wielu powie, no ale jezeli sie namierzy adres danej sieci... to co? Wiekszość sieci wyposażona jest w AP, jedne są nie zabezpieczone, inne mają zabezpieczenie wep, a jeszcze inne WPA i WPA2... to że jest zabezpieczenie nie znaczy że siec jest bezpieczna, to tylko znaczy że ciut wiecej czasu bedzie potrzebne na dostanie sie do niej. Jednym z ryzyk włamania się do czyjejs sieci to takie że ktoś moze się podszyc pod kogoś.
  • #433 Gość [sposób]
  • 29.11.2010 09:51
Sposób na osoby stosujące trollowanie (więcej na http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie , polecam zwłaszcza poczytanie o symptomach)to ignorowanie.
  • #434 Gość [Pieszy]
  • 29.11.2010 10:09
I jeszcze to, że jezeli ktos sie nawet podpisuje jako ktos z imienia badz nazwiska to nie znaczy ze to faktycznie ta osoba, nawet jesli jest zalogowana. Gdyż serwisy i portale internetowe nie wymagają pełnej atoryzacji użytkownika, mającej moc prawną. to że załozymy sobie na NK lub M-R login Dorota.Rabczewska to nie znaczy że faktycznie to jest ta osoba. Wiec z gory mozna zakładac że nawet jezeli ktos podaje sie za kogos to i tak jest to anonim poniewaz nie przeszedł pełnego procesu autoryzacji(podpis cyfrowy), wszelkie dane identyfikujace łacznie z pesel.
  • #435 Gość [o Kubinie]
  • 29.11.2010 10:37
Ja na jego działalność patrzę inaczej;od bardzo wielu lat jest w radach wielu radach gdzie bierze wiele diet a efekty?Co w tym czasie zdziałał taki np. JCH.proszę porównać.Więc za tyle lat działalności to niewiele dokonań!A to poparcie M.Lubowieckiego zastanawiające?
  • #436 Gość [Do /pieszy/]
  • 29.11.2010 10:39
Ten wpis jest zgodny z prawdą.I naprawdę można poznać IP bez łaski administratora.Ale nie podejrzewam.,żeby akurat /Pieszy/ to potrafił.Tylko jest to nielegalne.I konsekwencje tego czynu mogą być bardzo niemiłe dla tego,który to zrobił.I dla tego,który ujawnił IP.Zanim to będziesz umiał zrobić to zastanów się czy warto.Potem będzie trzeba wypić to piwo.A może być gorzkie.Bardzo gorzkie.
  • #437 Gość [Andrzej]
  • 29.11.2010 10:48
słuchaj, pisałes zeby do Ciebie per Pan lub per Obywatel pisać. Wiec do RADNEGO Kubiny zwracaj się w tenże sposób. Odmaszerować i ujadaj dalej.
  • #438 Gość [Pieszy]
  • 29.11.2010 10:56
Ja nie mowie ze nie mozna poznac IP... tylko tak samo mozna zastosowac pewne triki by widoczny adres nie byl zwiazany z autorem wpisow...
  • #439
  • 29.11.2010 12:06
"Nie chcem ale muszem!": niestety z Aleksandrem Kubiną jesteśmy od dawna "na ty".Takoś jakoś kiedyś tam wyszło. to to,ale prawdziwe.Dotarło?No!Andrzej Skucha/// 2. grudnia 2010 roku o godz. 17.00 odbędzie się sesja inauguracyjna Rady Miejskiej Rumi tam gdzie zwykle.Czyli w UM Rumi.PYTANIA:1.*Czy tak będzie już zawsze?Propozycje sesji RM po godz.17.00 to jeden z punktów programu KWW "RUMIA-RUMIANIE-MY".Kolejne to: *Powołanie Rad Dzielnic, **Obowiązkowe dyżury radnych min. 1.raz w miesiącu w swoich okręgach wyborczych,***Spotkania radnych i władz Miasta z Wyborcami co pół roku w okręgach wyborczych****Umożliwienie składania projektów Uchwał Mieszkańcom - Wyborcom Rumi (po uzyskaniu 200 - 250 podpisów )*****Powołanie komisji etyki RM,******No i czy popeerelowska nazwa:RADA MIEJSKA RUMI (jedyna w RP!)będzie wreszcie zmieniona na prawidłową (obowiązującą w Ustawie!):RADA MIASTA RUMI?!pzdr.Andrzej Skucha
  • #440
  • 29.11.2010 12:18
Ciekawostka dot. wyborów.Otóż Miejska Komisja Wyborcza w Rumi z początku skreślała nazwę "Rada Miasta" nakazując wpisywać "Rada Miejska".Ale w końcu "machnęła na to ręką".Czy wniosku nie mogła złożyć?A pracę swoją zakończyła chyba ok.9.00 w poniedziałek 22 XI.Dzięki jednemu z pracowników pani ERK,który nie znał się na... obsłudze programu komputerowego dot.wyborów.Ech!!!Andrzej Skucha
  • #441 Gość [Zamurowało]
  • 29.11.2010 14:07
wszystkich dookoła?Przecież Skucha tym razem nie filozofował. Szkoda,że wcześniej o tym głośniej nie mówili.Może wynik byłby inny.Może wtedy poszedłbym głosować?Inni także?A ta nazwa to szok!PiSowczycy nie wiedzieli o tym?Toż to woda na ich młyn powinna być od początku.Cienkie bolki jednak z nich były.Nazwy ulic zmieniali,a tym zapomnieli.Ta rada to zmieni?Na pewno nie!Bo to ten Skucha zauważył.I będzie się prężył i chełpił.Zajrzałem do tej ustawy.Faktycznie nie ma mowy o radzie miejskiej. Wszędzie używana jest rada miasta. Pamiętam też,że przed 1990 rokiem były za PRLu rady miejskie.Też spojrzałem do gazet.
  • #442 Gość [Gnom]
  • 29.11.2010 14:44
No Andrzej S. dał się zmanipulować tym razem. Chciałem i tak wyszło.
  • #443 Gość [PRL w Rumi?]
  • 29.11.2010 14:47
Trzeba tę nazwę zmienić.No bo po co nam ta relikwia komusza?Tylko co na to powiedzą radni tęskniący za PRL.I myślący tak jak za PRL?I robiący tak jak za PRL?Takich w nowej radzie mamy kilku.Z PO i Gospodarności się wywodzą.Panie Kubina!Dlaczego Pan nie startował z listy PO?Jest Pan jej członkiem.Asekuracja czy może oddelegowanie.Polecenie partyjne?odpowie Pan na to pytanie?No i co z tym Pańskim plakatem-ulotką?Na drukarce lichej zrobionymi.O wiejskim bezsmaku pseudoestetycznym. Badziewiasta była.Ale trafiła do narodu.Czy zmiana nazwy na radę miasta pasi Panu?Czy to pierdółka?Czyta Pan tęą witrynę przecież.Pana też zamurowało.I Rachwalda?Innych także?
  • #444 Gość [Ujawniam]
  • 29.11.2010 15:01
Wpis 443 jest równiez wysyłany z adresu Skuchy. Znowu trolluje.
  • #445 Gość [Puma, Puma, bo]
  • 29.11.2010 17:39
cię zaczną zmieniać na innego dostawcę, jak będziesz tak pana Skucha demaskować
  • #446 Gość [Stoch]
  • 29.11.2010 17:40
"" Najwyższa Izba Kontroli negatywnie ocenia działalność Urzędu w skontrolowanym zakresie. ..... 1.2. Zbycie ww. nieruchomości nastąpiło z naruszeniem art. 37 ust. 2 pkt 6 ustawy o gospodarce nieruchomościami . .... , NIK uznaje za działanie niegospodarne ... przychód gminy ...byłby wyższy co najmniej o 310.352 zł. Co to znaczy przy innych przekrętach w II PRL? "" . To pani Ela dostanie od Bronka Złotego Rogala - za zasługi w budowie II PRL? Słusznie, należy się jej. Niech jeszcze Gospodarność otworzy Pewex ..... i sklep dla swoich radnych, taki za żółtymi firankami. Z odźwiernym Olkiem i subiektem Zbyszkiem .. #11 Gość [wacek] 28.11.2010 15:01 kochany NIK wypier.... mi z takiimi hasełkami tutaj... to jest informacja sportowa, nie obchodzi mnie nic twoje wypociny
  • #447 Gość [Ujawniam.]
  • 29.11.2010 17:43
Sesja 2 grudnia podobno o 17ej.Kto będzie przewodniczącym rady?.A którzy z radnych wiceprzewodniczacymi?Wpis 440 jest również wysyłany z adresu Skuchy.Znowu trolluje.444 też.Sam na siebie donoszę pod nickiem Ujawniam.Pyszna zabawa.Teraz to już prawdziwy czeski film?Zaraz napiszę zaprzeczenie. Ujawniam jest moje i tylko moje.
  • #448 Gość [Ujawniam]
  • 29.11.2010 17:44
Zaprzeczam.
  • #449 Gość [Ujawniam.]
  • 29.11.2010 17:44
Ja nie zaprzeczam.Bo to ja jestem Ujawniam!
  • #450 Gość [A nie!]
  • 29.11.2010 18:01
Ani jeden ani drugi nie jest Ukawniam.Bo to ja nim jestem.Zabraniam robić tego!
  • #451 Gość [Ujawniam.]
  • 29.11.2010 18:02
To znowu wszystko Skucha napisał
  • #452 Gość [Alejaja!]
  • 29.11.2010 18:04
Rozpierducha na całego.kto jest w końcu kim?
  • #453 Gość [gucio]
  • 29.11.2010 19:10
421 Aleksandrze opamiętaj się chłopie i sam na siebie nie wypisuj bzdur wszelakich wyborcy cię kupili bo chodzisz po rumi i oczy im mydlisz a skąd niby mają wiedzieć jaki jesteś naprawdę na czole brak wpisów przecie a dlaczego nie napisałeś w ulotce że bidakom podsuwałeś do podpisu aby radnych wykopać i to za paczkę makaronu i to nie swojego ale z darów tylko ciemny lud cię kupił pamiętaj że są mądrzejsi od ciebie którzy wiedzą co sobą reprezentujesz faktycznie a ty nawet wstydu nie masz i sam o sobie pochlebstwa wątpliwe wypisujesz
  • #454 Gość [Dajcie spokój tym]
  • 29.11.2010 20:12
jałowym swarom. Lepiej nich ktoś kupi brulion i zacznie zapisy do społecznej kolejki - po te działki, które pani Ela opyla z 80% bonifikatą.!!Zresztą, kto co woli: jeden działki, inny przetarg lub dotację ....Jutro od 5.00 rano zapisy - przy drzwiach od frontu
  • #455 Gość [A uważajcie na ]
  • 29.11.2010 20:14
Skuchę,bo pomny 97% upustu dla SM Janowo,zechce aktu notarialnego za friko.
  • #456 Gość [Hej, to po ]
  • 29.11.2010 20:42
co tracić czas. Zacznijmy zapisy tutaj - w formie elektronicznej: 1. ....... 2. ......, 3. ..... , 4. ......
  • #457 Gość [a]
  • 29.11.2010 21:08
skucha znowu trolluje...
  • #458
  • 29.11.2010 21:09
KOMUNIKAT:Podczas sesji na stole przede mną postawię dwustronną kserokopię (może kolorową) zdjątka ERK w koronie na głowie.Zdjęcie publikował Express.Takową nałożono jej na główeńkę podczas fety powyborczej.Na wieszaku WIELKĄ KOŚĆ WOŁOWĄ powieszę (szczelnie opakowaną w celofan!!) bez adresata (a może z?).Kserokopie "lewych" plakatów i ulotek kilku ludzi z KWW ERK.Gospodarność eksponowane będą.Może stanę cichutko obok stołu prezydialnego patrząc nowej władzy na rączęta.A zakusy interwencyjne straży miejskiej(dworskiej?)ostudzę cytatami z Konstytucji RP,art.8.Europejskiej Karty Praw Człowieka. W trakcie sesji będzie ślubowanie,którego w większości ślubujący potem nie dotrzymują.Wcześniej będę u K-ta Powiatowego Policji.Może o ochronę policjantów z Wejherowa ( bo ci z Rumi boją się cokolwiek wychylić!)poproszę? Zastrzegam sobie prawo odwołania powyższego{(zmiany scenariusza,scenografii) bez podania przyczyn.Andrzej Skucha
  • #459 Gość [Panie Ahuks]
  • 29.11.2010 21:20
z tom koroną to niesmaczny żart jest naprawdę,bo w Malborku to może dostać ale CIERNIOWE korone
  • #460 Gość [On napisał]
  • 29.11.2010 21:43
prawdę.W Expressie Wejherowskim z tego piątku było kolorowe zdjęcie z a na nim Elżbieta Rogala - Kończak z koroną na głowie!To wydanie jest w internecie.To nie żaden bajer.Tacy byli ucieszeni,ze ją ukoronowali.Prostactwo!
  • #461 Gość [No i co z tego]
  • 30.11.2010 00:10
błazny? Ona ma korone z papieru, i wladze bo WYBORCY NA NIA ZAGLOSOWALI. A wy macie swoje 35 głosów, i chore z jadu i zawisci wątroby :D Rozumiem że to musi być przykre ciągle przekonywać się że jestsię człowiekiem-porażką S., ale przyjmuj to jak facet, nie jak ciota.
  • #462 Gość [Zapisy i korona cier]
  • 30.11.2010 06:00
[Dajcie spokój tym] 29.11.2010 20:12 jałowym swarom. Lepiej nich ktoś kupi brulion i zacznie zapisy do społecznej kolejki - po te działki, które pani Ela opyla z 80% bonifikatą.!!Zresztą, kto co woli: jeden działki, inny przetarg lub dotację ....Jutro od 5.00 rano zapisy - przy drzwiach od frontu #455 Gość [A uważajcie na ] 29.11.2010 20:14 Skuchę,bo pomny 97% upustu dla SM Janowo,zechce aktu notarialnego za friko. #456 Gość [Hej, to po ] 29.11.2010 20:42 co tracić czas. Zacznijmy zapisy tutaj - w formie elektronicznej: 1. ....... 2. ......, 3. ..... , 4. ...... z tom koroną to niesmaczny żart jest naprawdę,bo w Malborku to może dostać ale CIERNIOWE korone
  • #463 Gość [Czy będzie]
  • 30.11.2010 06:03
PRZEDŚWIĄTECZNA WYPRZEDAŻ DZIAŁEK Z 80% BONIFIKATĄ i jakimś dodatkiem od pani Eli np. rocznym zwolnieniem od podatku od nieruchomości?
  • #464 Gość [Dalejże]
  • 30.11.2010 11:12
I na kuń,na kuń z butelczyną w garści.I kuroną na głowie.I z berłem w drugiej ręce.I koniecznie w wiochmeńskim wdzianku! I na sesji trzezwość wymagana.I umysłu także.I trzeba czujnym być.I t d
  • #465 Gość [Diabeł]
  • 30.11.2010 14:03
Najbliższe Uchwały Rady Miejskiej Rumi:1.Bonifikata na grunt dla Sp-ni Janowo,2.Dodatkowe pieniądze dla SP nr 1, 3.Podwyżka dla burmistrza.Uzasadnienie pktu 3.:Burmistrz nie może zarabiać mniej od swoich pracowników,których zarobki w roku 2010 wyniosły:Z-ca burmistrza R.Grychtoł: 153.798,88 zł;skarbnik miasta:135.792,67 zł;sekretarz miasta:135.508,60,22 zł(?!- te 22 to pomyłka?trzeba zrobić korektę!)+ 41.296,61-emerytura (z jakiego tytułu? dziwnie wysoka!).Burmistrz miasta w 2010 roku zarobiła: 108.550,89 zł.Tak ją pokarała niedobra Rada Miejska ubiegłej kadencji.Przez 4 lata Grychtoł zarobił więcej od niej ok.180.000 złotych!No i 4 pkt:z uwagi na uwagę należy podnieść wysokość diet radnych.Bo 4 lata minęły i wszystko drożeje.A pracy coraz więcej jest.Nowe prezydium rady, przewodniczący komisji powinni zarabiać naprawdę więcej.5 pkt.Powołanie szefów komisji.Bedą nimi radniz PO i Gospodarności rzecz jasna.
  • #466 Gość [Diabeł]
  • 30.11.2010 14:04
Aleś ERK-a ludzi nabrała, na kombinowałaś , nakłamałaś a ludziska i tak cię wybrali moja szkoła!
  • #467 Gość [ujawniam]
  • 30.11.2010 16:00
wpis 460, 465 jest autorstwa trolla Skuchy.
  • #468 Gość [Panie Skucha]
  • 30.11.2010 18:56
nie rozdawaj pan podwyżek tak chojną ręką,
  • #469 Gość [Oczywiście przez H]
  • 30.11.2010 18:58
A poza tym dość się nachapali na tych działkach,co je z "" bonifikatą "" sprzedawali. Wystarczy za wszystkie podwyżki
  • #470 Gość [Finito!]
  • 30.11.2010 21:32
KONIEC WPISÓW W TYM TEMACIE!
  • #471 Gość [zybi]
  • 30.11.2010 22:04
o kurcze ale jaja faktycznie ona w koronie z papieru siedzi w Exspressie Wejherowskim ale te jej kumple i ona prymitywy radochę mieli jak dzieciaki z przedszkola a teraz to pewnie na sesję jej tron przywloką oby tylko nie był za wysoki bo może z niego szybko spaść i szklanki se utłucze
  • #472 Gość [Finito!]
  • 30.11.2010 22:50
K O N I E C W P I S Ó W W T Y M T E M A C I E ! ! !No!
  • #473 Gość [Anna]
  • 01.12.2010 11:40
Kobiety są za Panią Burmistrz! Gratulacje!
  • #474 Gość [Prawda]
  • 01.12.2010 12:13
Bardzo dobrze się stało, że wybrali na Burmistrza kobietę, to była dobra decyzja.
  • #475 Gość [THE END]
  • 01.12.2010 13:46
THE END....THE END...........THE END!!!!!!!!!!!!!
  • #476 Gość [FINE]
  • 01.12.2010 13:48
FINE.....FINE............FINE!!!!!!!!!!!!!
  • #477 Gość [NIK]
  • 01.12.2010 19:11
"" "" Najwyższa Izba Kontroli negatywnie ocenia działalność Urzędu w skontrolowanym zakresie. ..... 1.2. Zbycie ww. nieruchomości nastąpiło z naruszeniem art. 37 ust. 2 pkt 6 ustawy o gospodarce nieruchomościami . .... , NIK uznaje za działanie niegospodarne ... przychód gminy ...byłby wyższy co najmniej o 310.352 zł. Co to znaczy przy innych przekrętach w II PRL? "" "" "" . To pani Ela dostanie od Bronka Złotego Rogala - za zasługi w budowie II PRL? Słusznie, należy się jej. Niech jeszcze Gospodarność otworzy Pewex ..... i sklep dla swoich radnych, taki za żółtymi firankami. Z odźwiernym Olkiem i subiektem Zbyszkiem .... i kasjerem Józiem ....
  • #478 Gość [jadwiga]
  • 01.12.2010 20:42
Anna wypowiadaj się za siebie a nie w liczbie mnogiej za kobiety bo chyba nie wiesz że są różne mądre i głupie, ładne i brzydkie, świadome i nie kumate, a ty chyba do tych drugich należysz skoro nie przeszkadza ci że Rogala zawiera lewe umowy i to ze szkodą dla miasta, a to że ją wybrali wynika jedynie z nieświadomości ludzi i wciskania im kitu przez Rogalę, więc lepiej będzie gdy to co masz do powiedzenia powiedz jej osobiście aby się podlizać a nie wypowiadaj głupot publicznie
Ahuks (czy jak cę tam zwał)postaraj się nie tylko jątrzyć i obrzucać g.... wszystkich przeciwników na zasadzie a może się coś przyklei. Nie możesz wyzywać wszystkich tych co nie głosowali na Ciebie, Zaradnego i Szalewskiego od tępego ludu, bo byś musiał to zrobić przynajmniej z 75% mieszkańcami. Napisałeś, że Kubina zbierał podpisy pod referendum oferując za każdy podpis kg mąki- i to nie swojej. Rozumiem z tego,że chciał także siebie odwołać. Referendum dot. chyba odwołania całej Rady a nie poszczególnych członków. Co on miał za interes. Może miał zapewnioną kadencję. A może ma tyle szmalu, że ...
  • #480 Gość [przegraniec]
  • 01.12.2010 23:28
Komentarz został usunięty przez adminstratora.
  • #481 Gość [dziwności]
  • 02.12.2010 23:01
jak to jest że "wiechu 1" nie ma w nazwie Gość, tylko jedna osoba na tym forum ma taki przywilej!!!!! To jakieś rozdwojenie jaźni?